Hızlı Teslimat Girişimi PackUpp’ın CTO’su Oğuzhan Karahan Oldu

ds-damat

Yeni nesil hızlı teslimat teknoloji şirketi PackUpp’ın TeknolojiDirektörlüğü (CTO) görevine Oğuzhan Karahan getirildi. Mobil ve webplatformları, makine öğrenimi, doğal dil işleme, büyük veri, blok zinciri,insansı robot ve rota optimizasyonu/planlaması alanlarında uzmanlığıbulunan Karahan, PackUpp’ın yeni teknolojilerine liderlik edecek.

Hızlı teslimat sektörünün teknolojik ve dijital dönüşümünde öncü rol oynayan PackUpp’ta IT alanında üst düzey atama gerçekleşti. CTO olarak göreve başlayan Oğuzhan Karahan, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü lisans eğitimini İnönü Üniversitesi’nde tamamlamasının ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans derecesini aldı. Kariyerine 2014 yılında startup’larda başlayan Karahan, 2019 yılında Türkiye’nin en büyük yerli sermayeli yazılım şirketi olan Softtech’te, yapay zekâ üzerine geliştirme yapan ekibin yöneticisi olarak devam etti. Ardından 2021 yılında, California’da Hypernetlabs şirketinde Blockchain ve Full-Stack Developer olarak görev aldı. Softtech’teki görevi esnasında, İş Bankası şubelerinde bulunan İnsansı Robot Pepper projesinin yazılım geliştiricisi olan Karahan, robotik, lokasyon haritalama, ses tanıma ve görüntü işleme konularında da çalışmalar gerçekleştirdi.Yurt içinde ve yurt dışında startup, yerleşik Fintech şirketleri ve uluslararası şirketler bünyesinde yazılım geliştirici, yazılım mimarı, ekip lideri olarak görevler alan ve yoğunlukla danışmanlık veren Karahan aynı zamanda, yenilikçi bir doğal dil işleme projesine de imza atmıştır. Proje kapsamında kullanıcıdan alınan bilgilerile kodlama yapabilen bir sanal asistan geliştirirken, kişilerin duygu durumuna göre şarkı sözü oluşturan ve müzik tonu üreten bir chatbot da geliştirmiştir.

Türkiye’nin en büyük bankacılık asistanı olan Maxi Projesi’nde ise geliştirdiği Conversational AI platformu; bankacılık, yatırım, sigorta, sosyal, yardım masası ve insan kaynakları alanlarında aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Karahan son olarak, 2022 yılı Mart ayı itibarıyla, e-ticaret teslimat süreçlerini yüzde yüz dijitalleştiren yeni nesil hızlı teslimat teknoloji şirketi PackUpp’ta Teknoloji Direktörlüğü (CTO) görevine getirilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir