E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
HIS Travel

HIS Travel ‘İş Seyahatleri ve Küresel Seyahat Riskleri’ Raporu Yayınlandı

Japonya merkezli HIS’in Türkiye’de faaliyet göstermekte olan ofisi HIS Travel, COVID-19 salgınına ve ileride oluşacak diğer risklere dikkat çeken bir rapor hazırladı. Turizm sektörünün global markalarından olan HIS Travel’ın raporunda, sık sık seyahat eden kurumsal şirketlerin gelecekteki iş seyahatlerinin nasıl şekilleneceğine dair yol haritası bulunuyor.

Dünyanın birçok ülkesinde yaşanan COVID-19 salgını ile birlikte en çok etkilenen sektörlerden biri olan turizm, beraberinde uluslararası ve lokal tüm şirketlerin faaliyetlerini de yakından ilgilendiriyor. Satış, pazarlama, fuarcılık, saha çalışmaları gibi birçok etkeni içinde barındıran turizm faaliyetlerine ara verilmesi, iş seyahati yapan çalışanları ve şirketleri de etkilemiş durumda. Yaşanan virüs salgını ile birlikte diğer risk faktörlerinin de hala süregeldiğinin altını çizen HIS Travel, bu kapsamda ‘İş Seyahatleri ve Küresel Seyahat Riskleri’ başlıklı bir değerlendirme raporu hazırladı.

Seyahat ve turizm algısı yeniden şekilleniyor, COVID-19 sonrası Türkiye’de ve dünyada turizm, COVID-19 sonrası iş seyahatleri ve seyahat edenleri bekleyen riskler gibi etkileyici başlıkları içeren raporda, risk yönetiminin şirketler için ne kadar önemli olduğu vurgulanıyor.

HIS Travel İş Seyahatleri ve Küresel Seyahat Riskleri Raporu
HIS Travel İş Seyahatleri ve Küresel Seyahat Riskleri Raporu

“Mevcut gündemin yarattığı değişen davranışlar, başkalaşan hayat tarzı ve iniş-çıkış gösteren psikolojik durumları analiz etmek ve anlamlı faydalar üretmek değerli olacak.”

Tüm dengeleri bir anda değiştiren ve her sektörden çalışanı etkileyen küresel salgın sonrasında da risk faktörlerinin devam edeceğini ve tüm bu risk faktörleri için şimdiden ön görülü olmanın önemli olduğunu belirten raporda önlemler almanın, bütünsel bir yaklaşım oluşturmanın ve seyahat hizmetlerinin proaktif bir yaklaşım sergilemesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Dünyanın birçok ülkesinde, birbirinden başarılı şirketlerin bu başarılarını ve müşteriye ulaşabilmelerini ‘iş seyahatine’ bağladıklarını gösteren raporda, turizm sektörünün önemli bir paydası olan kurumsal (iş) seyahatlere olan yaklaşım ve gelecekteki ön görüler de bu kapsamda ele alınıyor. Sürekli seyahat halinde olan ve toplantı organizasyonları, seminer, konferans, eğitim, bayii ve tanıtım gezileri, özel etkinlikler gibi seyahat etmeyi gerektiren tüm faktörlerde şu anda olan ve ileride oluşmaya devam edecek riskleri göz önüne seren raporda, riskin türü dikkate alınarak strateji uygulanmasına ve buna göre bir yönetim planı oluşturulmasına dikkat çekiliyor.

HIS Travel İş Seyahatleri ve Küresel Seyahat Riskleri Raporunu Görüntülemek İçin Tıklayın
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir