E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
bulent Sakrak apaz group cmosu semih dadas

Her küçük zafer, Bi’ Baydöner’i Hak Eder!

Baydöner, başarılı oyuncu Bülent Şakrak’ın rol aldığı yeni reklam filmlerini izleyiciyle buluşturdu. “Bi’ Baydöner’i hak ettin!” söylemiyle yayına giren filmlerde Baydöner’in çıtır çıtır pideleri, nefis döneri ve halis tereyağıyla tüketicilerin hak ettikleri lezzet olduğu vurgulanıyor.

Türk mutfağına ve iskendere hak ettiği değeri verme, Türkiye ve yurt dışında iskenderin markası olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Baydöner, marka dönüşüm yolculuğunun ilk adımı olan yeni reklam filmi serisini yayınladı. “Bi’ Baydöner’i hak ettin!” diyen Baydöner’e reklam filmlerinde ünlü oyuncu Bülent Şakrak eşlik ediyor.


Baydöner’in dönüşüm yolculuğunu, Apaz Group CMO’su Semih Dadaş anlattı.

Dadaş: Tüketicilerimizi, hayatlarında kazandıkları her küçük zaferden sonra konforlu Baydöner restoranlarımıza bekliyoruz.

“Baydöner markamızın dönüşüm yolculuğuna, tüketici motivasyonlarını dinleyerek başladık. FutureBright Group şirketleri ile kantitatif araştırma yöntemi ile pazar dinamiklerini araştırdık, ZMET yöntemi ile tüketicilerimizin bilinçdışı motivasyonlarını dinledik ve Behavior Institute ile bu veriler ışığında 2 yıllık marka ve iletişim stratejilerimizi çalıştık. FutureBright’ın yaptığı araştırmaya göre iskender; döner, fast food ve pide ile birlikte dışarıda en sık tüketilen yemek türleri arasında bulunuyor. Aynı araştırmaya göre; her 4 tüketiciden birinin AVM yemek katında hizmet veren marka / restoran dendiğinde aklına ilk gelen marka Baydöner. Araştırmaya katılan 10 kişiden 3’ü ise Baydöner’in en sık tercih ettiği marka olduğunu belirtti. Geçmiş marka gücümüzü arkamıza alıp gelecek stratejilerimizi planlarken, tüketicilerin bilinç dışı motivasyonlarını anlamamızı sağlayan ZMET yöntemini kullanarak hayallerindeki fast food markasını sorduk. Fast food kategorisinde hayallerindeki restoranı tanımlarken tüketicilerin ana motivasyonlarının; ‘canlanma, keşif, heyecan duyacakları bir yolculuğa çıkarması’ ve bilgeliğinden yola çıkarak ‘eli lezzetli bir usta, köklü bir marka olması’ olduğunu gördük. Buradan yola çıktık ve marka dönüşüm stratejimizi iskenderin bereketli dünyası ve Baydöner’in fast food alanından ayrışan hizmet modeli üzerine kurduk. Dönüşümün ilk adımı olan yeni iletişim kampanyamızı hazırlarken de bu içgörüleri baz aldık. Bu çıktılar, önümüzdeki dönem stratejilerimizde de belirleyici rol üstlenecek. Yeni reklam filmlerimizde de vurguladığımız üzere; tüketicilerimizin hem karnını hem gönlünü doyuran bir marka olarak, onları hayatlarında kazandıkları her küçük zaferden sonra konforlu Baydöner restoranlarımıza bekliyoruz. Aynı zamanda kampanyamızın bir ayağını oluşturan farklı outdoor iletişimleri ile tüketicilere her alanda, küçük zaferleri yakaladıkları mutluluk anlarında ulaşıyoruz. Paylaşımları çoğaltan, hayata bolluk katan Baydöner’de her gün bereketi ve canlılığı artırmak ve her tabakta aynı bereketi ve canlılığı yaşatmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmaları tüketicilerimize en iyi şekilde anlatabilmek de en büyük arzumuz. Reklam filmlerimizi bu doğrultuda hayata geçirdik. Çekimler süresince sevgili Bülent Şakrak ile de çok güzel bir sinerji yakaladık. Projeye olan katkısı için kendisine teşekkür ederiz.”

Hayatın günlük akışında kazanılan küçük zaferler, Baydöner lezzetiyle ödüllendiriliyor

Film serisi; otobüs, AVM otoparkı ve sinema katı olmak üzere 3 farklı mekanda geçiyor. Bülent Şakrak, filmlerde metrobüsün boş kapısını denk getiren, AVM otoparkında kapı önünde park yeri bulan ve oyuncak ayıcığı kapan karakterleri tebrik ediyor. Şık birer Baydöner restoranına dönüşen mekanlar ve cosss diye dökülen tereyağı, reklam filmlerinin ortak noktasını oluşturuyor. Reklam filmleri, “Çıtır çıtır pideleri, nefis döneri ve halis tereyağıyla hak ettiğin lezzet… Cosss! Baydöner!” mesajıyla bitiyor. Tüketiciler, hayatın günlük akışında kazandıkları küçük zaferleri, Baydöner lezzetiyle ödüllendiriyor.

“Bir iskender tutkunu olarak, herkesi bereketli Baydöner sofralarına davet ediyorum”

Bülent Şakrak ise, “Bir iskender tutkunu olarak çektiğimiz reklam filmleriyle benim gibi iskendercilere ulaşıyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Sevdiğim ve tükettiğim bir markayla iş birliği yapmak ise ayrı bir keyif! Çekimler çok eğlenceliydi, bunu da reklam filmlerimize yansıttığımızı düşünüyorum. Kampanyamızın teması, hayattaki küçük zaferler ve ödülü Baydöner. Bu röportajın tamamını okuduysanız siz de bi’ Baydöner’i hak ettiniz!” dedi.

Reklam filmi linkleri:

Künye:

Reklamveren: Baydöner

Reklamveren Yetkilileri: Semih Dadaş, Zeynep Yaprak Erdoğan, Yasemin Özyürek, Yaşar Teoman Ünlü

Reklamveren Prodüktörü: Ahmet Varol

Reklam Ajansı: Tribal Worldwide İstanbul

Yaratıcı Başkan: Arda Erdik

Ajans Başkan Yardımcısı ve Yaratıcı Kreatif Direktör: Başar Bellisan

Yaratıcı Kreatif Direktör: Güldeniz Şeşen

Yaratıcı Ekip: Deniz Şencan, Fatih Düzyol, Jineps Hızlıok, Öykü Avaroğlu, Şafak Bakacak, Kadriye Özel

Ajans Başkan Yardımcısı ve Müşteri İlişkileri Direktörü: Alp Gürsoy

Müşteri İlişkileri Grup Direktörü: Pelin Önal

Müşteri İlişkileri Direktörü: Seçil Kök

Müşteri İlişkileri: Meltem Tepebaş

Stratejik Planlama Direktörü: Ceren Şehitoğlu

Stratejik Planlama: Göktuğ Yurt

Ajans Yönetici Prodüktörü: Gülengül Soytürk

Ajans Prodüktörü: Alper Öz

Prodüksiyon Şirketi: Yapar Film

Yönetmen: Sedat & Umut

Müzik: Jingle House

Reklam Filmi Videoları Linkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir