E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
1570181880863

Hepsiburada, Nasdaq Borsasında Halka Arz Edildi

Ülkemizin önde gelen e-ticaret sitesi Hepsiburada, Nasdaq borsasında 01.07.2021 Perşembe saat 19.00 itibari ile işlem görmeye başladı. Bu sayede Nasdaq’da hizmet gören ilk Türk şirketi oldu.

Hepsiburada, HEPS kodu ile Netflix, Microsoft, Tesla, Google, Facebook gibi dünya teknoloji devleriyle aynı borsada işlem görmeye başladı. Şu anda hisse değeri 13 dolar civarı olan Hepsiburada’nın halka açılmasında lider aracı kurumlar Morgan Stanley, JP Morgan ve Goldman Sachs görev yaptı.

Nasdaq Gong Töreninde konuşan Nasdaq Başkanı ve CEO’su Adena Friedman yaptığı konuşmasında Hepsiburada’nın Türkiye‘de önde gelen bir e-ticaret platformu yaratmanın yanı sıra, daha kapsayıcı bir işgücü oluşturma konusundaki kararlılığının ilham verici olduğunu ve platformda yer alan işletmelerin yüzde 20’sinden fazlasını kadın girişimcilerin oluşturduğunu ve bunun etkileyici bir başarı olduğunu dile getirdi. Friedman, kurucusu kadın olan bir girişimin, bu alanda çok daha önemli mesafeler kat ederek, sayısız kadının hayatında olumlu değişim yaratacağından kuşkusu olmadığını da ekledi.

d2ggny8x0aasznh
Murat Emirdağ

Törende konuşan Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, Nasdaq’ta yer alan ilk Türk şirketi olmaktan büyük bir heyecan duyduğunu dile getirdi. Hepsiburada’nın insanların günlük yaşantılarını kolaylaştırmaya odaklandığını ve hizmetleri bir araya getirdiği entegre bir ekosistem olma yolunda ilerlediğini dile getirdi.

unnamed 4
Hanzade Doğan

Törenin son konuşmacısı ise Hepsiburada kurucusu ve başkanı Hanzade Doğan oldu. Yaptığı konuşmada bu başarının özünde, şirket vizyonuna ve ilkelerine tavizsiz bağlılıkları olduğunu söyleyip şirket vizyonu sayesinde Türkiye’de ticaretin dijitalleşmesine öncülük ettiklerini aktardı.

Hepsiburada, Nasdaq borsasına girmelerini Türkiye’nin en iyi komedyenlerinden biri olan Cem Yılmaz ile hazırladıkları reklam filmi ile duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir