23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Hangi Markalar Instagram’da Daha Aktif ?

Snapchat’in bulduğu hikaye özelliğini, geçen seneler de Instagram  da kullanıma almıştı. Şu an da Instagram hikaye kullanan toplam hesap sayısı 700 milyondur. Aktif kullanan ise 250 milyon hesaptır. Snapchat’te ise sadece 166 milyon vardır. Evet, gözüktüğü üzere Instagram şu an da çok popüler bir sosyal medya. Tabi Facebook’ta çokça vakit harcamıştır. Peki gelelim ünlü markalar Instagram hikayesini nasıl kullanıyor?

Klear’in verilerine baktığımızda Instagram Öyküleri kullanan, 8 endüstride 149 tane büyük marka görüyoruz. Çok başarılı bir biçimde bu Öyküleri endüstriler kullanıyor. Markalara baktığımızda %45’i en az haftada bir Hikaye paylaşıyor. En çok Hikaye paylaşan ise tabiki en çok bilinen markalar.

Çalışma aynı zamanda, markalar tarafından paylaşılan en başarılı içerik türünün sahnelerin arkasındaki ticari promosyonlar ve konukların devralınması olduğunu buldu.

Instagram Hikayeleri’ni kullanan en aktif endüstriler, fitness ve modadır. Instagram genelinde en aktif endüstriler oldukları için bu şaşırtıcı değil.

Rapor ayrıca, her sektörde en çok kullanılan içeriği de sunar.

Sonunda, Klear katılımcı markaların Instagram Hikayeleri trafiğini nerede bağladıklarına baktı. Hikayeleri dışa aktarma içeriğine bağlama yeteneği, bazı büyük etkilenenlere verildi – 10 milyondan fazla takipçisi olan ticari hesaplar. % 52’sinin kullanıcıları bir shoppable sayfasına göndermesi şaşırtıcı değil.

Şirketiniz Instagram Hikayeleri’ni kullanıyor mu? Eğer öyleyse, onlarla yaşadığınız deneyimler ve/veya başarı hikayelerini duymak istiyoruz. Bize yazmayı unutmayın.

Pazarlama Türkiye’yi instagram’da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir