Google Pazarlama Platformu

ds-damat

Teknolojideki gelişmeler dijital pazarlamacıları da değişime dahil ediyor. Bu değişiklikleri anlamak ve analiz etmek için, dijital pazarlamacılar yeni araçlara ihtiyaç duyarlar işte bu noktada Google Pazarlama Platformu’nu bilgilerinize sunuyoruz. Müşterilerin başarı hikayeleri, araştırma, duyurular, reklamlar, analiz ve büyük ürün
duyurularına kolayca ulaşabilirsiniz.

Analiz ve Veri

1. Analytics: Müşteri davranışlarını inceleyebileceğiniz tümüyle ücretsiz araçlardan bir tanesidir. Kitle, reklam, satınalma, davranış, dönüşüm, gerçek zamanlı raporlama, kullanıcı akışı raporlaması yaparken Analytics 360 ile veri tazmini, örneklenmemiş raporlar, toplu raporlama yapma imkanı sağlamaktadır. Minted Kurucu ve CEO’su Google Analytics kullanarak firmalarının %400 gelir artışı sağladığını vurgulamıştır.

2. Veri Stüdyosu: Karar almanıza yardımcı olarak raporları ve etkileşimli gösterge tablolarını sunar. Veri Stüdyosu’nda yer alan hazır şablonlar ile rapor hazırlamak artık daha kolay ve eğlenceli. Hesaplanmış metrikler, ilgi çekici görselleştirme gibi verileri kullanarak verilerinizi reele taşıma imkanı vermektedir.

3. Optimize: Müşterilerinize ya da işletmenize, web sitesinizin daha iyi çalışması için ücretsiz testler yapma fırsatı vermektedir. A/B testi, çok değişkenli test ve yönlendirme testi düzeylerinde deneme testler oluşturabilirsiniz.Optimize 360 ile Analytics 360 yerel olarak entegre halinde çalışmaktadır. Bu nedenle, Analytics 360 raporlamasının sitenizi nerede iyileştireceğini anlamak için Optimize 360’ı kullanmak mümkün. Deney yöntemi ile, yaptığınız tüm denemelerin yönetilmesini kolaylaştırabilirsiniz.

4. Anket: Müşterilerinizin, firmanız ya da ürünlerinizle ilgili düşüncelerini ölçümlemek ve analizler yapmak her zaman mümkün olmamaktadır. Anketler ile analiz yaparak, hızlı karar almanız mümkün hale geliyor. Kitlesini tanıyan bir işletme olmanın önünü açan Anketler 360 ile karmaşık olmadan anket düzenleyebilir, gerçek insanlardan
gerçek cevaplar alabilirsiniz.

5. Etiket Yöneticisi: Kısa sürede ve hızlı adımlarla etiket yöneticisine ulaşmanız
mümkün. Dönüşüm izleme, site analizi, yeniden pazarlama gibi konulara
odaklanmanıza izin veren Etiket Yöneticisi 360 ile, hızlı etiket yükleme, kritik
verilerinizin güvenilir ve doğru şekilde toplanmasına yarar sağlamaktadır.

Reklamverenler

Görüntülü Reklam ve Video 360 ile, DoubleClick Bid Manager, Studio Kitle Merkezi ile Kampanya Yöneticisi tek bir çatı altında. Tüm özellikler tek bir üründe bir araya gelmiştir. Böylelikle müşteriler herhangi bir işlem yapmak zorunda kalmadan, kampanyalarınızın sürekliliği sağlanacaktır.Görüntülü Reklamcılık ve Video 360 kampanya süreçlerinizi mümkün olduğu kadar basit hale getirmek için tasarlanmıştır. Toplamda beş entegre modülden yararlanılmıştır. Kampanyalar, Kitleler, Reklam Öğeleri, Envanter ve Analizler. Görüntülü veya Video reklam tercih etmeyen işletme ve uzmanlar için ise Arama Ağı Reklamcılığı da alternatif olarak devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir