Google Arama Pazarlamasıyla Sahip Olduğu Başarıyı, Youtube’da da Sergilemeyi Hedefliyor

ds-damat

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube, reklam verenlerin hedeflerine daha rahat ulaşmasını sağlayan yeniliklerini duyurarak dikkatleri çekti. Ayrıca yaptığı duyuruda, Global araştırma şirketi olan Ipsos’un yaptığı araştırmaya da yer verdi. Bu araştırmaya göre;

İnsanlar, televizyon reklamlarına oranla çevrimiçi videoları 3 kat daha fazla dikkat çekici buluyorlar. Bu bilgi ile yola çıkan Google, Youtube araçlarına yenilerini ekledi.

Google’ın Youtube için yayınladığı dört yeni araç;

1) Custom Affinity Audiences

Kullanıcıların yaptığı aramaların yanı sıra gittiği yerler ve kullandıkları uygulamaları baz alarak, reklam sunmak mümkün hale geliyor.

Markaların doğru kitlelere ulaşmasını sağlayacak olan bu aracın Google ekosistemini genişlettiğini görüyoruz.

2)Director Mix

Bu araç aynı reklam ögesinin farklı kitlelere hitap edebilmesi için, farklı sürümler oluşturuyor. Sistem, video reklamınızın (arka plan, sesli arama) gibi temel ögelerini hedeflere göre uyarlıyor ve sizin için kitlenizin içeriğe kolay ulaşmasını sağlıyor.

 

3) Video AD Sequencing

AdWords Lab’taki yeni bir özellik ile izleyicilerin, reklamlara verdikleri tepkilere göre onları diğer içeriklere bağlanmasına izin veriyor.

4) Measuring Sales Lift

Son olarak, Youtube Nielsen MPA(Eşleştirilmiş Panel Analizi) ile satışı ölçmek için yeni bir yaklaşım sergiliyor. Bununla beraber çevrimiçi reklamların çevrimdışı satışlara yönlendirilmesinin hızlı bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu 4 araca bakıldığında, Youtube reklam verenlerin işini kolaylaştırmanın yanı sıra, izleyici ilgisini de arttıracağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir