23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Google Adwords Nedir? Google Adwords Sertifikası Nasıl Alınır?

Google Adwords Nedir?

Google, herkes tarafından kullanılan bir platform haline gelmiştir. Google arama motorlarında artık pek çok firma ürün ve hizmetlerini tanıtmak adına yer alıyor. Her türlü kullanıcıyı barındıran Google ortamında sizlerde yer alarak kazançlarınızı daha fazla yukarıya çekme şansına sahip olabilirsiniz. Sadece Avrupa’da değil ülkemizde de %99 kullanıcının ilk tercihlerinden biri halini almıştır. Google, teknolojisini her geçen zamanda daha fazla arttırmayı başarmıştır. Google adwords da son  zamanda adından çok bahsedilen bir kavramdır. Kullanıcılar, işletmenizle ilgili olarak ürün ve hizmetlerinizi araştırıyor olabilir. Kullanıcılarınızın hem ürün hem de hizmetlerinize daha hızlı şekilde ulaşabilmesi adına kolaylık sağlayan bir sistem olmayı başarıyor. Buranın tek bir farkı ise her bir tıklama sonrasında ücret ödüyor olması denilebilir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için kurtarıcı niteliğindedir. Bu yüzden dolayı günümüz koşullarında daha çok küçük ve orta ölçekli işletmeler kullanmaya başladı. Hedef ve reklamları spesifik olarak bu sistem üzerinden belirlemenizde mümkündür.

Her bir firmanın en önemli amaçlarından biriside hedeflenen müşteri portföyüne sahip olmak diyebiliriz. İşte tüm bunu başarabilmenin en kalıcı çözüm yollarından biriside Google adwords sisteminden yararlanmak olacaktır. Potansiyel müşterilerinizi bundan böyle daha fazla arttırmak tamamen sizin elinizde olacaktır.

Google Adwords Sertifikası Nasıl Alınır?

Google’ın hazırlamış olduğu sınavları Google reklam konusunda geçtiğiniz zaman sertifika alma hakkına sahip olmaya başlarsınız. Uzman kişilerin ne kadar bilgi ve yetkiye sahip olduğunu daha iyi şekilde görmeye yardımcı olacaktır. Google tarafından verilmiş olan bazı sertifikalar bulunuyor. Bunlar,  Google Adwords ve Google Analytics olduğunu belirtebiliriz. Bu başvuruların önemi çoktur. Niye derseniz, yapacağınız iş başvurularında sizleri bir adım daha öne çıkarmayı sağlayacaktır. Google  adwords bünyesi altında toplamda 4 adet sınava girme hakkına sahip olabilirsiniz. Google adwords sertifikasını alabilmeniz adına sınavlara mutlaka katılmanız gerekecek. Toplamda 6 adet sınav bulunuyor. Tercihe göre bunlardan birisini seçmeye başlayabilirsiniz. Katılabileceğiniz 6 sınava göz attığımızda ise bunların olduğunu söyleyebiliriz.

AdWords Temel Düzey

Arama Ağı Reklamcılığı

Görüntülü Reklamcılık

Video Reklamcılığı

Alışveriş Reklamcılığı

Mobil Reklamcılık

Google Adwords Kelime Analizi Nasıl Yapılır ?

Anahtar kelimelerin arama motorlarında daha fazla aranması adına mutlaka yapılması gereken adımlardan birisi de kelime analizi olacaktır. Google platformunu kullananlar içinde Google kelime analizi hizmetlerini sunuyor. Bakıldığında arama pazarlaması alanında geri dönüşümü sağlayacak olan en faydalı platformlardan birisidir. Eğer ki doğru anahtar kelime sıralaması yapılırsa web sitenizin geniş çaplı kesimlere daha hızlı şekilde ulaşılmasını sağlamış olursunuz. Burada önemli olan satışlardan daha çok web sitenize hedeflemiş olduğunuz ziyaretçilerin gelmesini sağlamak olacaktır. Yapacağınız anahtar kelime analizi sayesinde ise talep kaymalarını temin edebilme şansına sahip olmaya başlarsınız. Piyasa koşullarına hızlı yanıt vermenize de yardımcı olacaktır.

Google Adwords Nedir Ne İşe Yarar?

Google platformunda reklam verebilmenizin en kolay yollarından birisi Google Adwords üzerinden geçtiğini belirtebiliriz. Çağımızda artık hemen herkes internet ortamında zaman harcamaya başlıyor. Doğal olarak e- ticaret siteleri de her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. İnternet üzerinde yapılacak her bir reklam artık TV reklamlarından daha önemli olmaya başladı. Bu yüzden dolayı Google reklam verilebilmesi adına Google Adwords yoluna mutlaka başvurulması gerekmektedir. Google Adwords, kendi reklamlarınızı yapmanızı sağlayan son derece değerli bir servistir.

Google Adwords Eğitimi Kimler Veriyor?

Kendi reklamınızı kendiniz verebilmeniz adına eğitimlere katılabilirsiniz. Tabi ki eğitime katılacak kişilerin akıllarında yer edinen sorular arasında bu eğitimi kimden alacakları olduğunu söyleyebiliriz. Seo uzmanlarından bu eğitimi gönül rahatlığıyla alarak kısa zaman içerisinde yükselişe geçmeye başlayabilirsiniz. Vereceğiniz reklamlar sonrasında daha fazla ziyaretçinin himayeniz altında olmaya başladığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir