Şehrin Lezzetlisi Sudan Ucuz 5 Ülke’yi Anlattı


Lille: Biranın en lezzetlisi…
Fransa’nın Belçika sınırındaki bu şirin kent, Londra-Paris arası hızlı tren seferlerinin en önemli duraklarından biri! Bu tren sayesinde, günübirlik ziyaretçi sayısı oldukça fazla… Kaldırım taşlarıyla döşenmiş sokakları, büyüklü küçüklü meydanları Ortaçağı anımsatan görüntüler sunuyor.

Belçika’ya çok yakın olması nedeniyle en lezzetli biraları Lille kahvelerinde içmek mümkün. Küçük ama lezzetli lokantalarında yöre yemeklerini tadabilirsiniz. Eğer resim sanatına merakınız varsa Güzel Sanatlar Müzesi’ni gezmenizi öneririm. Birçok ünlü ressamın tablosu bu müzede sergileniyor.

Üç yıldızlı otelde iki kişi iki gece: 295 TL. Havaalanından kent merkezine ulaşım (tren/otobüs): 35 TL. İki günlük seyahat kartı: 30 TL. İki kişi üç çeşit yemek ve bir şişe şarap: 222 TL. Kahve: 8 TL. Bira: 16 TL. Şarap (bardağı): 15 TL.

Strazburg: Açık hava müzesi
UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bu güzel şehir tam bir açık hava müzesi. Parkları, bahçeleri, müzeleri gez gez bitmiyor. Kent ayrıca tam bir üniversite kenti…

Onun için meydanlar gençlerle dolup taşıyor. Ayrıca Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu’nun burada olması nedeniyle Avrupa’nın dört bir yanından gelenler kentin yeme-içme yaşamına renk katıyor. Kentin etrafındaki üzüm bağlarından elde edilen lezzetli şarapları tatmanızı öneririm.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehrin Lezzetlisi Sudan Ucuz 5 Ülke’yi Anlattı

log in

reset password

Back to
log in
x
Bizi beğendiniz mi ?Her gün muhteşem yazıları okumak için beğenin.