Geleceğe Yön Verecek Elon Musk Projeleri

Başta Tesla Motors olmak üzere birçok yenilikçi şirketin kurucusu ve ortaklarından olan Elon Musk, son yıllarda adından sürekli bahsettirmeyi başaran girişimcilerden biri. Bazı kesimler arasında çılgın olarak düşünülen SpaceX özel uzay yolculuğu şirketi de bu çılgınlığını kanıtlar nitelikte. Sizler için derlediğimiz geleceğe yön verecek Elon Musk Projeleri.

Elon Musk Projeleri:

Elon Musk gelecek 30 yılda her şeyin değişeceğini iddia eden projeleri ile kendini tanıtmaya devam ediyor. Bu projeler arasında uzay yolculukları, tamamen elektrikle çalışan otomobiller ya da dünya üzerinde yapılacak roket yolculuğu gibi birçok akıl almaz proje bulunuyor.

The Boring Company Projesi:

2016 senesinde attığı bir tweet sayesinde yola çıkan bu projede Elon Musk; trafik sıkışıklığına çözüm getiriyor. Bu çözüm ise yer altında saklı. Tünellerle ya da yer altında kontrollü bir şekilde hareket eden patenler ile bir ulaşım ağı oluşturmayı planlıyor ve burada Hyperloop ağını da kullanacağını söylüyor.

Dünya Üzerinde Roketle Yolculuk:

Yine bir ulaşım projesi olan bu projede şehir merkezlerinde uzağa kurulan bildiğimiz havalimanı görüntüsünde roket fırlatma merkezleri yer alacak ve dünyanın her yerine 1 saatten çok daha kısa sürede ulaşabileceksiniz. Kapsül ile yapılan bu ulaşımın herkes tarafından ilgi ile beklenen bölümü ise ücreti. Elon Musk bu proje hayata geçirildiğinde kapsül ücretinin uçak biletlerinde ekonomi biletine denk geleceğini söylüyor.

Tesla Motors:

Adından sürekli bahsedilen ve geçtiğimiz günlerde ülkemize de Tesla Motors ile ilgili gelen Elon Musk, bir süre sonra tüm araçların elektrikle çalışacağını savunuyor. Bunun için ilk adımlarını atmış durumda olan Tesla Motors şu anda dünyadaki en büyük elektrikli otomobil üreticisi konumunda ve birçok otomobik şirketini korkutmakta.

SpaceX:

Bu proje aslında Elon Musk’ın ilk ulaşım projesi olarak kabul ediliyor. Mars’ta hayat için temeli atılan SpaceX projesi yeniden kullanılabilecek roketler üretme hedefinde ve bunu üretirken de oldukça ucuza mal etmek amacında. SpaceX şu anda NASA’ya hizmet veriyor ve Mars’ta koloni kurma fikri ile destekleniyor. Ancak halka Mars’ta düzenli yolculuk yapılana kadar açılmayacağı söylenmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir