E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Four Hour Work Week ile Girişimcilere Yeni Bir Felsefe Sunan Tim Ferriss

4 Saatte süper insan kitabı ile pek çok ülkede bestseller yani en çok satılan kitabın yazarı olmayı başaran Timoty Ferris haftada 4 saat çalışmanın da yeterli olduğunu düşünüyor.

Timoty Ferriss Kimdir?

Şu an 35 yaşında olan genç yazar Tim Ferris halen National Geographic Traveler, New York Times, Maxim ve bunun dışında birkaç medya kuruluşunda yazarlık yapmaya devam etmektedir. Amerika Princeton Üniversitesinden mezun olan Tim Ferris pek çok konuda oldukça başarılı bir işadamı, 6 yabancı dili iyi bir şekille kullanma yeteneğine sahip ve dans konusunda oldukça yetenekli. Pek çok ülkede iş ile ilgili bağlantıları olan Tim Ferris işleri ile ilgili konularını internet yoluyla halledebildiğini söylüyor. Aynı zamanda dansa oldukça meraklı olan ünlü yazar tango alanında oldukça başarılı ve katıldığı bir yarışmada dünya şampiyonluğu bile var. Aynı zamanda Tayland ve Çin medyasında oldukça popüler olan Ferris bu ülkelerde TV programları yapıyor, Hong Kong ve Çin’de ise Tv dizilerinde boy göstermiş olan bir aktör.

Timoty Ferriss ile ilgili bilgiler ve başarılar bunlarla da sınırlı değil. Yazıyı okuduktan sonra bir insan bu kadar çok şeyle nasıl ilgilenip aynı zamanda nasıl bu kadar başarılı olabilir diyeceksiniz bu konuda eminiz. Guinness rekorlar kitabına dans şampiyonu olarak adını yazdıran ünlü yazar, MTV Tayvan stüdyolarında break dansçısı olarak kadroda yer alıyor. Spor dallarında da başarılı bir performans sergileyen Ferris ABD adına Çin’de katıldığı kickboks şampiyonasında birinciliği elde etmiş. KAfes dövüşü konusunda ise okuduğunuza inanamayacaksınız. Ferris dünya şampiyonu olan 4 yarışmayı kafes dövüşünde alt etmiş. Dünya rekoru kazanmış pek çok sayıda atletizm sporcusuna ise halen danışmanlık yaparak para kazanıyor. Aynı zamanda mezun olduğu üniversitenin öğretim görevlisi kadrosunda yer alarak burada öğrencilere ders veriyor. Bununla da bitmedi. Derin sularda dalgıçlık yapabilen Tim Ferris motosiklet konusunda da iddialı ve Avrupa’da düzenlenen pek çok motosiklet yarışmasına da katılmış. Glisemik indeks konusunda da çeşitli araştırmalar yapan ve makaleleri yayınlanan Ferris son yazdığı kitabı ile de NEw York Times Bestseller listesine adını yazdırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir