Okuduğunuz Yazı
Ford Otosan’dan Kadınlar Günü Reklamı

Ford Otosan’dan Kadınlar Günü Reklamı

  • Ford Otosan, iş hayatında toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı projelerle de toplumsal farkındalık yaratan Ford Otosan bu yıl çalışma hayatında fırsat eşitliğinin önündeki en büyük engellerden “Cam Tavan”a dikkat çekiyor.
ford

Çoğumuzun sadece araçlarla özdeşleştirdiği “cam tavan” terimi, aslında kadınların iş yaşamında yükselmesini engelleyen en önemli sorunlardan biri. Çalışma hayatında başta toplumsal cinsiyet eşitliği olmak üzere her türlü eşitliğin sağlanması için çalışan Ford Otosan, bu soruna dikkat çekmek amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir reklam filmi hazırladı. İş hayatında her 5 kadından 4’ünü etkilemesine rağmen ülkemizde halen çok bilinmeyen “cam tavan” hakkında bilinçlendirici özelliğe sahip film, kadınların bu engel nedeniyle kariyerlerinde ciddi sorunlar yaşadığını anlatıyor.

Ford Otosan , Bizi “Cam Tavan” Hakkında Bilinçlenmeye Çağırıyor

Toplumda cinsiyet eşitsizliğinin yansımalarından olan “cam tavan”ın ilk aklımıza geldiği gibi, yani sadece araçlarda kalmasını dileyen Ford Otosan, kadınların iş yaşamında karşılaştığı engelleri bir an önce kaldırmamız gerektiğinin altını çiziyor. Ford Otosan, 2013’te imzaladığı “İş’te Eşitlik” bildirgesine ek olarak BM Kadın Birimi tarafından yürütülmekte olan HeForShe hareketi kapsamında fırsat eşitliği ve istihdamda pozitif ayrımcılık politikalarını destekliyor ve uyguluyor. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olarak, tedarikçilerini de bu prensipleri imzalamaya ve otomotiv sektöründe kadın çalışan sayısının artmasında destekçi olmaya davet ediyor.

Toplumsal ön yargıların kırılması ve cinsiyet eşitliğinin sağlanması için önemli adımlar atan Ford Otosan: “Kadınların üzerindeki tek ‘cam tavan’ araçlarımızdaki olsun” diyor.

Künye

Reklamveren: Ford Otosan

Reklamveren Yetkilisi: Gonca Sofuoğlu Temiz, Önder Olcay, Ece Barak

Reklam Ajansı: Tick Tock Boom

Kreatif Direktör ve Yönetmen: Gürkan Gürel

Görüntü Yönetmeni: Fatih Türker

Ajans Prodüktörü: Bensu Şengül

Yazarlar: Ayberk Sözer, Oktay Erdoğan

Marka Direktörü: Ali Eren Bilgin

İlginizi Çekebilir

Marka Ekibi: Kadir Atay

Oyuncu: İlay Tiryaki

Yapım Şirketi: Pre Prodüksiyon

Prodüktör: Ahmet Üzgün

Görsel Efektler & Renk: Mojo Animation + Visual FX

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost