E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

FLO ’dan Kenya’ya Yeni Mağaza

Türkiye ve yakın coğrafyada 600’e yakın mağaza sayısıyla hizmet veren FLO Mağazacılık, yurt dışındaki yatırımlarına devam ediyor. Nairobi’de açtığı 236 metrekarelik yeni mağazası ile yurt dışındaki mağaza sayısını 103’e çıkaran FLO, 2020 yılı hedefleri doğrultusunda yıl sonuna kadar yurt dışı mağaza sayısını 120’ye çıkarmayı planlıyor.

FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç “Yurt içi yatırımlarımızla eş zamanlı olarak yurt dışındaki fırsatları da değerlendiriyor ve yeni lokasyonlara mağazalar açmaya devam ediyoruz, ülkemizi farklı ülkelerde de temsil etmekten gurur duyuyoruz.’’ dedi.

Ayakkabı dünyasının pazar lideri olarak, ülkemizde gerçekleştirdiği yatırımların yanı sıra yurt dışında da büyümeye devam ediyor. 2023 yılında Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olmayı hedefleyen FLO Mağazacılık, bu kapsamda yurt dışı mağaza açılışlarına da ağırlık verdi ve Kenya’nın Nairobi kentinde 236 metrekarelik yeni mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Kenya’da açılan yeni mağaza ile ilgili değerlendirmede bulunan FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, 2019 yılı hedeflerine ulaştıklarını vurgulayarak Türkiye’de ve yakın coğrafyada büyümeye devam edeceklerini ifade etti. Övünç “2020 yılı hedeflerimiz arasında yurt dışı mağaza sayımızı 120’ye ulaştırmak bulunuyor. Yurt dışındaki çok güçlü mağaza ağımız, global pazarlarda büyüme stratejimizin omurgasını oluşturuyor. Bu hedefimiz doğrultusunda Nairobi’de açılışını gerçekleştirdiğimiz mağazamız ile yurt dışı mağaza sayımızı 103’e çıkarmış bulunuyoruz.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir