E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
mastercard x istanbul sehir hatlari

Final Coşkusu İstanbul Boğazı’nda Yankılandı

UEFA Champions League ana sponsoru Mastercard ve İstanbul Şehir Hatları A.Ş., 10 Haziran’da İstanbul’da oynanan final maçının heyecanını tüm şehre yaymak için özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Mastercard marka marşı İstanbul Şehir Hatları’na ait Moda Vapuru’na yerleştirilen 53 parçadan oluşan özel bir enstrümanla Tarihi Yarımada açıkları ve Boğaz Hattı’nda yankılandı.


UEFA Champions League ana sponsoru Mastercard ve İstanbul Şehir Hatları A.Ş. 10 Haziran’da İstanbul’da oynanan final maçının coşkusunu şehrin dört bir yanına yaymak adına özel bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında, Kabataş İskelesi’nden kalkan Şehir Hatları A.Ş.’ye ait Moda Vapuru, Mastercard marka marşını 2 ve 9 Haziran’da, günün belirli saatlerinde Boğaz’ın simge noktalarında çaldı.

Vapurun kompresörlerine bağlanan akış kanalları sayesinde 53 kornanın aynı anda ses çıkarmasını sağlayan özel bir enstrüman sistemi vasıtasıyla çalınan marş, Tarihi Yarımada açıkları ve İstanbul Boğazı’nın simge noktalarında yankılandı. Boğaz Hattı’nı kullanan milyonlarca İstanbullunun deneyimlediği gösteride, marşa Mastercard arşivinden alınan bir özel beste eşlik etti.

Bu iş birliği sayesinde Mastercard, UEFA Champions League final maçının coşkusunu İstanbul’un eşsiz manzarasıyla birleştirerek futbolseverlere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Moda Vapuru’nun Mastercard renkleri ve logosuyla giydirildiği etkinlik kapsamında, tarihi vapurda Mastercard marka marşı haricinde farklı şarkılarla da mini bir konser düzenlendi.

Mastercard Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Develioğlu yaptığı açıklamada, “Mastercard olarak 30 yıla yakın bir süredir ana sponsoru olduğumuz UEFA Champions League Finali’ne bu yıl İstanbul’da ev sahipliği yaptık. İstanbul, iki kıta üzerine kurulu benzersiz yapısı, birçok medeniyetten miras aldığı tarihi ve kültürel dokusu, mavi ve yeşili buluşturan Boğaz hattı ve daha birçok yönüyle tüm dünyanın hayran olduğu, eşsiz bir şehir. Mastercard Türkiye olarak, finale ev sahipliği yaptığımız bu yıl UEFA coşkusunu bu eşsiz şehrin dört bir yanına yaymak istedik. Bizim için büyük bir gurur olan bu ev sahipliği sürecinde, Mastercard olarak futbol tutkusunu ve heyecanını İstanbul’da yaşatmanın yanı sıra, insanlara keyifli anlar yaşattık. İstanbul Şehir Hatları A.Ş ile gerçekleştirdiğimiz değerli iş birliği sayesinde de Mastercard marka marşını yenilikçi bir yöntemle İstanbullularla buluşturma şansı yakaladık.” dedi.

Etkinlikle ilgili konuşan İstanbul Şehir Hatları A.Ş. Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş şunları söyledi: “Mastercard iş birliğimizle İstanbullulara ve tüm futbolseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatmak istedik. Bu nedenle, vapurlarımızın tarihi önemine vurgu yaparak, bu önemli organizasyon öncesinde İstanbul halkına bu keyifli deneyimi sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Champions League Finali’nin kentimizde düzenlenmesiyle İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerini bir kez daha dünya sahnesine taşıma fırsatı yakalamak hepimiz için büyük bir gurur kaynağı.”

Etkinlik kapsamında yeni bir kampanya tanıtım filmi de hazırlandı. Şehir Hatları A.Ş. işletmesindeki Moda Vapuru’nun etkinlik için hazırlanma sürecini ekranlara taşıyarak başlayan film, gün doğumundan gün batımına kadar devam eden bir sekansta vapurun Boğaz Hattı üzerinde Mastercard marka marşını çalarken görüntülüyor. Film, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Haydarpaşa Garı, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi gibi simge yapıları ekranlara taşıyarak İstanbul’un tarihi ve kültürel yapısını da gözler önüne seriyor. Komputer imzası taşıyan filmin yönetmen koltuğunda ise Barış Sarhan oturuyor.

Künye: Reklam Ajansı: Kompüter
Aranjör & Müzik Yönetmeni: Robert Murray Jamieson
Müzisyen & Ses Sanatçısı:
Christof Schläger
Asistan Ses Sanatçısı:
Marjon Smit
Lojistik:
Gediz Şarlar
Prodüksiyon Şirketi:
Jaguar
Yönetmen:
Barış Sarhan
Prodüktör:
Tolga Topçu
Yürütücü Yapımcı:
Müge Çalış
Görüntü Yönetmeni:
Özkan Karaköse
Sanat Yönetmeni:
Onur Babacan
Ses Kayıt:
Tuna Güler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir