E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Fark Yaratan Apple’dan 23 Nisan Kutlaması

Bugün 23 Nisan hep neşeyle doluyor insan..

Öncelikle dünyamızı daha da güzelleştiren çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Pazarlama Türkiye ekibi olarak can-ı gönülden kutluyoruz.

Var olun çocuklar..

Özel ve önemli günler yaklaşırken markalar ciddi uğraşlara girip yeni reklam içerikleri hazırlamak için canla başla uğraşır. Gündemde kalmak, aktif olmak çağımızın getirilerindendir. Ortak değerlere sahip çıkmak ise markayı müşteriye daha da yakınlaştırır. İşte bu gibi düşünce ve fikirlerin daha fazlasını bir araya getiren Apple muazzam bir kutlama ile karşımıza çıkıyor.

Ama biraz farklı..

Genellikle markalar ya görsellerde ya da çektikleri reklam filmlerinde 23 Nisan’a özel olarak çocuk figürünü kullanıyor. Reklamlarda özellikle çocuklara yer verilir, şarkılar söyletilir ve ön planda tutulur.

Apple, çocuk figürünü nesneleştirerek kullanmak yerine ‘‘değer’’ unsurunu yoğunlaştırarak bu yıl çok güzel bir çalışmaya imza attı. Bilindiği gibi Apple genellikle son model telefonlarını piyasaya sürdüğünde billboardlarda ‘‘ Iphone ile çekildi’’ formatıyla çekilen fotoğraflar yer alıyordu. Bu çalışması da oldukça ilgi görürken bu yıl bu çalışmaya bir yenilik daha ekledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına billboardlarda çocukların çektikleri fotoğrafları kullandı. Hem son model telefonunun reklamını yaparken çocukları sadece figür olarak kullanmak yerine değer algısını ortaya koyarak çocukların iyi işler çıkarabileceğini de alt metinde vurgulayarak önemsediğini belirtti.

Bu çalışma daha yeni duyulmaya başlanıyordu ki Apple CEO’su Tim Cook Twitter hesabından Türkçe bir tweet yayınlamayı da ihmal etmedi. Bu tweette ‘‘ Türkiye’de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını genç yeteneklerin çektiği müthiş fotoğraflarla kutluyoruz.’’ Açıklamasında bulundu. Aynı zamanda Apple Türkiye, 23 Nisan’a özel hazırladığı dört farklı reklam filmini YouTube hesabı üzerinden geçtiğimiz günlerde yayınladı.

Bizde Pazarlama Türkiye ekibi olarak tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir