23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın

Facebook’tan “Mağaza Ziyareti” Özelliği

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook yeni bir özellik ekliyor. “Mağaza Ziyareti – Store Visit” özelliği özel kitleler yaratmanın birkaç yeni yolunu test ediyor. Bunların arasında mağaza ziyaretlerinden özel kitleler oluşturma olanağı da bulunuyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapmayan Facebook yetkileri, dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanı olan Moshe Isaacian’ın Twitter üzerinden paylaştığı ekran görüntüsü ile “Mağaza Ziyaretleri”ni özel kitleler oluşturma sihirbazında yeni bir seçenek olarak karşımıza sundu.

Görsel onaylanmamasına rağmen, bir Facebook sözcüsü, şirketin “pazarlamacılardan çevrimdışı değeri reklamlarından çıkarmalarına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar araştırdığını”, ancak “şu anda duyuracağı yeni bir şey” olmadığını söyleyerek bu özellik hakkında az bilgi verdi.
Gelecekte ne yaparlar bilinmez ancak bu sistem, şirketlere yarar sağlayacak bir özellik. Facebook hep kendini geliştirmeye çalışıyor ve bunu çok güzel şekilde yapıyor. Yakında bu özelliği görebilecek miyiz sizce?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir