E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Facebook yeni özelliğini piyasaya sürüyor. Beğendiğin programı Facebook ile izle

Facebook insanlara sevdikleri şovları bulmalarını ve izlemelerini kolaylaştırmak istiyor. Bu nedenle, kullanıcılar, en sevdikleri şovları mobil, masaüstü veya TV’de izlemesi için yeni bir platform olan Watch uygulamasını sunuyor.

Facebook’ta bildiğiniz gibi çevrenizle iletişime geçebiliyorsunuz, durumlarına yorum yapabiliyorsunuz, eğlenceli videolar izleyebiliyorsunuz. Şimdiki amaçları ise insanların daha fazla Facebook uygulamasını kullanmaları için yaptıkları Watch uygulaması. Bu uygulama ile insanları daha fazla Facebook içinde tutup, diledikleri yerde favori programlarını izletmek. Bu uygulama şu an da sadece ABD’de kullanılmaktadır.

Watch uygulaması deminde bahsettiğim gibi her bölümünü bulabileceğiniz bir uygulama. Eğer ki eski bölümleri izlemek isterseniz bunları da izleyebileceksiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızın ne izlediğini görebileceksiniz. Bunun yanı sıra sizlere tavsiyelerde bulunacak ki bu şekilde de yeni programlar keşfedebileceksiniz.

Daniel Danker, Facebook Ürün Müdürü yeni özelliğin şu şekilde açıklıyor,

İnsanların en çok neler izlediğini, en çok neye güldüklerini, en çok hangi programın konuşulduğunu, hangi programların insanları güldürdüğünü ve arkadaşlarınızın hangi programları izlediğini görebileceksiniz. Bu sayede yeni programlarla etkileşime gireceksiniz.”

Bu programları izlerken arkadaşlarınızla Facebook grubu üzerinden paylaşabilir ve tartışabilirsiniz. Programları izlerken insanlarla etkileşime geçip konuşabilir ve fikrinizi beyan edebilirsiniz.

Watch, aynı zamanda yaratıcılar ve yayıncılar için de bir yer. Platformda bir kitleyi bulabilir, topluluk kurabilir ve çalışmalarından para kazanabilirsiniz. Facebook duyurusunda, Watch’ta başarılı olabilecek birkaç tür gösterim önermektedir:

– Hayranlarının ilgisini çeken

– Toplulukları bir araya getiren canlı etkinlikler

– Hayranlarına bildirim gider gitmez kendine çeken canlı yayın

– Tutarlı konuları ele alan programlar

Ancak bunlar sadece fikirlerdir. Watch’da bir dizi gösteri ortaya çıkabilir. Bunlar gerçeklik, komedi, hatta canlı sporlar ve daha fazlası olabilir. Şu an da ABD’de sınırlı bir miktarda kullanıcıya gözlem yapılmaya başlandı, ancak yakında bu kullanıcıdan daha fazla erişim sağlanacak.

Heyecan verici! Peki bu TV için ne anlama geliyor? Facebook, televizyona ilk büyük saldırısını gerçekleştirdi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir