E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Tüm Sosyal Ağlara Kafa Tutuyor Yeni Hedefi LinkedIn

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un Tinder’a benzer bir özelliği test ettiğini duyurmuştuk.

[boombox_button tag_type=”a” type=”primary” url=”https://pazarlamaturkiye.com/sektor-haberleri/facebook-simdi-de-tinderi-taklit-ediyor/” target=”blank” class=”class-name1 class-name2″]Facebook Şimdi De Tinder’ı Taklit Ediyor[/boombox_button]

Sosyal ağların özelliklerini kendi bünyesinde toplamaya doyamayan Facebook şimdi de LinkedIn’inden rol çalıyor. Bildiğiniz gibi LinkedIn de son zamanlarda siteye getirdiği yeniliklerle platformu sosyal etkileşimlere daha uygun hale getirmişti. Facebook hem beklendik hem de beklenmedik bir şekilde LinkedIn’e çok benzeyen bir özelliği sınırlı sayıdaki kullanıcıyla test etmeye başlayarak buna karşılık verdi.

Facebook’ta her zaman iş ve eğitim bilgilerini ekleme seçeneği mevcuttu ancak sitenin yapısı gereği LinkedIn gibi kullanmak mümkün olmadı. Facebook şimdi LinkedIn gibi iş bilgileri ekleme kısmını profesyonel amaçlara hizmet edecek şekilde geliştiriyor.

Yeni görünümde iş tarihleri, işin içerdiği detaylar genişletilerek eklenebilecek.

Kişisel bilgileriniz sisteme eklense de herkese açık olmayacak. Bu düzenleme ile Facebook’ta iş ve çalışan arayanların kolay bağlantı kurulabildiği bir ortam oluşacak.

Facebook’un kopyalamadığı bir tek dijital müzik platformları kaldı. Yakında müziklerin playlist haline geldiği ya da profile girince kişilerin kendi müzik listelerinin çalmaya başladığı bir Spotify, Soundcloud benzeri özellik gelirse şaşırmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir