E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Şimdi De Tinder’ı Taklit Ediyor

Bildiğiniz gibi Facebook daha önce kendine ait olan Instagram, Whatsapp ve Messenger uygulamalarına Snapchat’in hikaye özelliğini getirerek çok konuşulmuş ve eleştirilmişti. Facebook şimdi de beta sürümünde Tinder’a çok benzeyen bir özelliği test ediyor.

Tinder, bulunduğunuz bölgeyi baz alarak belirli kilometreler içerisindeki kişilerle eşleşmenizi sağlayan bir çöpçatanlık uygulaması. Tinder’ı diğer arkadaşlık sitelerinden ayıran en önemli özelliği ise kimliğinizi gizleyip gizlememeyi seçebiliyor olmanız. Uygulamaya giriş yaptığınızda ister Facebook hesabınızla üyelik oluşturuyor ister telefon numaranızı kullanarak sahte profil tasarlayabiliyorsunuz.

Tinder’a özgü bir başka özellik ise eşleştirildiğiniz insanlar arasından konuşmak istemediklerinizi eleyebilmeniz. Bir kullanıcı sizle iletişime geçmek isterse ve siz reddederseniz karşı tarafa bildirim gitmiyor. Yalnızca karşılıklı iki taraf da birbirini onaylarsa mesajlaşma süreci başlıyor.

Facebook ilk kuruluşundan bu yana etrafınızda tanıyor olabiliceğiniz kişilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olma amacına yönelik hareket ediyor. Ancak getireceği bu yeni özellik ile artık kullanıcıların henüz tanımadığı yeni insanlarla Messenger aracılığıyla tanışmasını sağlayacak.

Tıpkı Tinder’da ki gibi Facebook’un karşınıza getirdiği öneriyi reddettiğinizde diğer kullanıcının bundan haberi olmayacak. Yine tıpkı Tinder’da ki gibi kullanıcının soyadı ya da diğer bilgileri saklı tutulacak.

Facebook’a gelen hikayeler seçeneği rağbet görmemesine rağmen halen kullanımda. Tinder özelliği de hikayeler gibi mi olur yoksa benimsenir mi beraber gelişmeleri takip edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir