E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 16 Mart Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Reklamı Ne kadar Etkili? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Facebook Reklamı Ne kadar Etkili? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Facebook’ta kullanıcılara, demografik bilgilere, cihaz kullanım bilgilerine, reklam ve pazarlama ortağı tarafından sağlanan bilgilere ve Facebook dışı etkinliğe dayalı olarak Facebook kullanıcısına sunulan bir işletme tarafından oluşturulan bir reklam.

Facebook reklamları, ağda reklam veren markaların kullanabileceği ekstra erişim, görüntüleme ve hedefleme seçenekleri nedeniyle markalar için çok önemlidir.

Facebook’ta reklam veren her marka için, sosyal medya performansını ücretli ve organik etkinliklerle segmentlere ayırmak da önemlidir.

Kaynaklar, Sayımlar aracında veya Sayfanızdan hoşlanan benzersiz kişilerin sayısının konuma göre ayrıldığı Analiz verileri verisi içinde görüntülenebilir.

Beğenilen Kaynaklar’ın içinde aşağıdaki üç ücretli kaynağı bulabilirsiniz:

  • Reklamlar
  • Mobil Reklamlar
  • Sponsor Hikayeler

Bu üç kaynağın toplamı, Sayfanız için ödenen toplam reklam bedelini temsil eder.

Facebook Reklam Maliyeti Düşürme

  1. Daha spesifik bir kitleyi hedefleyin.

Sosyal medya ajansı JC Social Media’nın pazarlama direktörü Per Ben Cook, reklam verenlerin kitleleri belirlerken olabildiğince kesin ölçütleri olmalıdır.

“Hedef kitlenizi daraltmak suretiyle, reklam yayınlayan diğer markaların reklamlarını benzer bir kitleye yönlendirebilirsiniz” dedi. “Yüzlerce başka markayla bir teklif verme savaşında olduğunuzu unutmayın – sadece gerçekten ulaşmak istediğiniz kişiye teklif verin.”

Cook, bunun anlamı, pazarlamacıların tanıtılan içeriğin hedef bireylerle yakın bir şekilde rezonansa girme olasılığını artırdığı anlamına geldiğini söyledi.

“Bu, reklamları belirli bir demografik, coğrafi bölge ve ilgi alanlarındaki insanlara hitap edecek şekilde düzenleyebileceğiniz anlamına gelir. Böylece, tıklama elde etme ve çekiş oluşturma konusunda size en iyi şansı verirsiniz” diye ekledi.

  1. Teklif başlıklarını kullanın.

Dijital pazarlama ajansı Passion Digital’de sosyal medya yöneticisi olan Katy Lowe, Facebook’un en değerli kitlenize ulaşması için bir araç sunduğundan, kitle hedeflemeyle gittiğinizin ne kadar ayrıntılı olduğunu, daha pahalı sonuçların ortaya çıktığını söyledi. Daha fazla ücret almak kendi çıkarınadır.

Lowe, Passion Digital’in müşterileri için kurallar ve teklif başlıkları, özellikle uygulama yüklemeleri için bireysel bir satış veya satışın ömür boyu değerine dayanarak bunları yöneteceğini söyledi.

  1. Kitle çakışmalarını arayın.

Ayrıca, dijital pazarlama ajansı PBJ Marketing’in CEO’su ve kurucusu Phillip Reinhardt, kitlelerin önemli ölçüde örtüşüp örtüşmediğini ve eğer hedeflerinizin pazarlama hedeflerinizle en alakalı kitleyi seçtiklerini görmek için Facebook Kitle Çakışma aracını kullanacaklarını söyledi. .

“Bazı çakışmalar varsa, kendinize karşı teklif vermekten kaçınmak için bu kitleleri karşılıklı olarak dışlayın” diye ekledi.

Bu, PBJ Marketing’in yarı zamanlı öğrencileri arayan ve ABD’de girişimcileri ve başlangıç ​​kurucularını hedef alan Maryland Üniversitesi’nin Girişimcilik Yüksek Lisans Programı Yüksek Lisansı için yaptığı şeydir.

Reinhardt, “Girişimcilik” ve “Başlangıç ​​Şirketi” ile ilgilenen Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan insanlar için iki ayrı kitle oluşturduktan sonra, Facebook’ta bir kitleyi çabucak kontrol ettik ”dedi.

  1. Facebook Pixel’inizi kurun.

Sosyal medya pazarlama şirketi Hyped’de fotoğraf ve çevrimiçi içerik uzmanı Morgan McGregor, en büyük tavsiyesinin, web sitenize eklediğiniz ve müşterilerinizle ilgili verilere erişmek için kullandığınız birkaç kod satırı olan Facebook Pixel’i kurmak olduğunu söyledi .

“Sadece müşterilerinizin ve ziyaretçilerinizin Facebook sayfalarını aşağı doğru izleyebildiğini değil, aynı zamanda aşağıdakiler gibi verileri de toplayabilir: Ne ile ilgileniyorlar? Onlar nerede yaşıyor? Kaç çocuk var? Ne kadar para kazanıyorlar? Son zamanlarda neler aldılar? Ortalama satın alma fiyatları nedir? Yakında tatile mi çıkıyorlar? ”Dedi McGregor.

Çok ayrıntılı olabilir, yani pazarlamacılar ürünlerini satın almaya başlayacak kişileri hedefleyebilirler.

“Sadece web sitenize gitmiş kişileri yeniden hedefleyemezsiniz, hatta alışveriş sepetine eklenmiş, ancak satın alma işlemlerini hiçbir zaman tamamlamayan kişiler gibi, hangi eylemleri gerçekleştirdiklerini bile hedefleyebilirsiniz” dedi.

Bir Facebook Pixel’i oluşturmak, markaların hangi reklamların en iyi performans gösterdiğini ve daha fazla satış sağladığını izleyebileceği anlamına gelir. Bu, saymaya değer bir şekilde para kazanmaya başlayabilecekleri anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir