Okuduğunuz Yazı
Facebook Instagram Hikayelerini Çalıyor

Facebook Instagram Hikayelerini Çalıyor

Mart ayında kullanıcılarına sunduğu hikaye paylaşma özelliğinin kullanım oranından memnun olmasa gerek…

 

 

Facebook anlık fotoğraf ve video paylaşma platformuna hakim olan Snapchat’e karşı, 2016 yazında Instagram’da hikaye paylaşımını hayata geçirdi. Yeni gelen bu özellik Instagram’da popüler oldu ve görünüşe göre Snapchat’ın kullanıcı büyümesini durdurmayı başardı. Bugünün verilerine bakıldığı zaman ise Instagram’ın 250 milyon, Snapchat’in ise 166 milyon günlük hikaye aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Özelliğin Instagram’daki başarısından sonra Facebook, WhatsApp ve Messenger uygulamalarına da hızla ekledi. Ancak bu uygulamalardaki başarısı kendilerini çok tatmin etmedi.

Facebook, geçtiğimiz günlerde hikaye özelliğini kullanmak isteyen Instagram kullanıcılarının bir kısmına A/B testi ile farklı bir seçenek sunarak, yüklemek istedikleri hikayeleri kendi platformunda da yayınlama önerisini getirdi. Bu değişimi fark edenlerden Matt Navarra ise karşılaştığı bu durumun ekran görüntüsünü alarak Twitter hesabından paylaştı.

Konuyla ilgili Instagram tarafından ise “Kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için her zaman çalışmalar yapıyoruz. Bu testte ise kullanıcılarımızın anlarını paylaşmayı kolaylaştırmak dışında başka bir amacımız bulunmamaktadır” şeklinde açıklama yapıldı.

İlginizi Çekebilir

 

Kaynaklar :

http://www.businessinsider.com/instagram-tests-letting-people-post-instagram-stories-to-facebook-2017-9

https://www.recode.net/2017/6/20/15836248/instagram-stories-250-million-users-snapchat

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost