E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Facebook, Hikâye Özelliğini Herkese Açıyor.

Snapchat’in hikâye özelliği, Facebook dâhil olmak üzere birçok sosyal mecraya klonlanmıştı. Snapchat’te kısa süre yayında kalan hikâyelere rekabet yaratan Facebook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla bu özelliğin artık arkadaşlar dışında herkese açık olabileceğini duyurdu.

İlk olarak sosyal medya araştırmacısı olan Carlos Gil bu özelliği fark ederek paylaşmıştı ki Facebook’ta açıklamayı beraberinde getirdi. ‘’Bu özellik Temmuz ayında devreye alındı. Şimdilik sadece kullanıcılar için geçerli. Sayfaların paylaşımı için henüz belirli bir zamanlama yok.’’

Hikâyeler Herkese Nasıl Açılıyor?

Hikâyenizi görüntüleyin ve sağ üst köşedeki üç noktaya bastıktan sonra ‘Daha fazla’ butonuna basın. ‘Hikâye ayarlarını düzenleyin’ kısmına geçtikten sonra ‘’Arkadaşlar’’ı ‘’Herkese açık’’ yaparak değiştirebilirsiniz. Ancak hikâyelerinizi arkadaşlarınızın dışında izleyenlerin ismi gözükmeyecek sadece sizi takip eden kullanıcıların sayısı gözükecektir.

Facebook günlük kullanıcı sayısı 166 milyon olan Snapchat’e karşı, 250 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram Hikâye’lerini gururla açıklamıştı. Ancak Facebook, Mesengger Day ya da Facebook Hikaye’lerinin kullanımı hakkında henüz bir istatiksel açıklamada bulunmadı. Bu açıklamanın yapılmaması ve ‘’Herkese Açık’’ özelliğinin fark edilmesi haftaları bulduysa Facebook Hikaye özelliğine ilginin düşük olduğunu anlayabiliriz.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir