E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

 Facebook F8 2018’den Gelen Yenilik Duyurular

FaceDate

 

Facebook’un Tinder ve benzeri uygulamalara olan rekabetini, Mark Zuckerberg F8’de resmen duyurdu. FaceDate adlı bu uygulama,  kullanıcıların Messenger dışında bir ek pencerede mesajlaşmalarını sağlayacak. Zuckerberg bu hizmetin “ gerçek, uzun ilişkiler” için olduğunu söylerken, “ sadece geçici ilişkiler değil” diyerek bir eklemede bulundu.

 

Oculus Go- Oculus Tv

 

Zuckerberg’e göre Facebook’un en kaliteli lens ve optikleri içeren, “bütçe dostu” VR başlığı Oculus Go’nun 199 $’a satışa çıkışının duyurulduğu F8’de, aynı zamanda Oculus Go gibi sanal gerçeklik setlerinin içinde yer alacağı sanal televizyon hizmeti verecek Oculus Tv duyuruldu. Oculus Tv, Facebook’un Vr ortamlarında dev ekranda televizyon izlenmesini sağlayacak.

 

Birçok Uygulama Tarafından Instagram’a Direkt Story Atma Özelliği

Spotify, SoundCloud, GoPro ve devamı gelecek olan birçok uygulamadan fotoğraf, video ve müzikler direkt olarak Instagram Story’e konabilecek. Özellikle Spotify’da çok rağbet gören özellik, ekran görüntüsü almadan şarkıyı story’de paylaşma olanağı sağlayacak.

 

Uygulama İnceleme Özelliği

 

Cambridge Analytica krizi sonrasında, güvenlik sıkıntısı, kullanıcı ve değer kaybeden Facebook, güvenliği biraz daha arttırmak için uygulamaları daha sıkı bir güvenlik sisteminden geçirerek denetleyeceğini açıkladı.

 

Geçmişi Silme Özelliği

 

Beğeniler, gezinti geçmişi gibi Facebook Analytics’in topladığı veriler silinebilecek. Özellik Facebook’a birkaç ay sonra gelecek.

Messenger Yenilikleri

Artık Messenger’da oyunlar ve kamera kalkacak, yerine anında çeviri özelliği gelecek. 4K fotoğraflar, AR efektleri kazanacak olan Facebook Messenger’ın arayüzü de daha basit ve daha temiz olacak.

 

VR Memories

 

Kullanıcıların karşısına hatıralar ile sık sık çıkan Facebook, bu sefer anasayfada gördüğümüz fotoğrafları, anıları 2 boyutlu olmaktan çıkartıp, dijitalleştiren Facebook, kullanıcılarına anılarını tekrar yaşatacak.

Instagrama Görüntülü Konuşma

 

Messenger ve Whatsapp’tan sonra Instagram’a görüntülü görüşme geleceğinin resmi duyurusu F8’de yapıldı. Bu görüntülü konuşmalara 4 kişiye kadar katılanabilecek olmasının yanısıra, “Group Calling” adıylaWhatsapp’a da benzer bir uygulama geleceği eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir