Emaze.me ile Kişisel Web Site Oluşturma

Web site oluşturma için zamanınız yoksa ve about.me’nin biraz sınırlı kaldığını hissediyorsanız, mutlaka Emaze’i deneyimlemelisiniz.

Emaze, sosyal medya profillerinizden veri aktararak saniyeler içinde kendi kişiselleştirilmiş ana sayfanızı oluşturmanıza olanak tanır.

Emaze ile Web Site Oluşturma Nasıl Yapılır?

Prezi gibi görsel olarak dikkat çekici sunumlar hazırlamak için tasarlanmış bir platformdur. Ama şu an kişisel web sitelerini kapsayacak kadar alanı genişledi. SquareSpace ve Wix’te olduğu gibi bunlar tek bir kod satırı olmadan oluşturulabiliyor. Emaze; spor, moda ve etkileyenler gibi farklı ilgi gruplarına yönelik özelleştirilebilir şablonlar yelpazesi sunmakta.

Siz istediğiniz şablonu seçtikten sonra, Emaze otomatik olarak onu sosyal medya profilinizdeki içerikle doldurur. Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube olmak üzere 4 büyük sosyal ağınıza Emaze ile birkaç saniye içinde bağlanabilirsiniz. Ne yazık ki, LinkedIn henüz bu sosyal ağların arasında değil.

Emaze’in CEO’su David Edri’nin söylediği gibi, “etkileyenleri” açıkça hedef aldığı göz önüne alındığında anlaşılabilir bir duruma dönüşüyor. Çünkü özellikle görsel ağırlıklı bir site değil ve giderek blog yazısı platformu olarak kullanılıyor olsa da insanlar LinkedIn aracılığıyla fotoğraf ve video paylaşmaya eğilimli değil.

En güzeli işiniz bittiğinde Emaze ana sayfanızı otomatik olarak oluşturacak. Aynı zamanda da sayfanızı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirirken asıl kısım başlayacak. Bu çoğunlukla boşlukları doldurma, genel yazı metinleri, arka plan resimleri ve gezinme çubuğundaki bağlantıları gibi işin çok da önemsemediğimiz kısmı.

Sihirbaz ayrıca, sitenizi bir mobil kullanıcı perspektifinden görüntülemenize ve buna uygun ince ayarlamalar yapmanıza da olanak sağlar.

Gördüğünüz gibi, bu sanal editörler aracılığıyla çok şey yapabilirsiniz. Üstelik her temanın elden geçirilip kullanıcının ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırılması da mümkün.

Emeze’in Artıları Nedir?

3D, paralaks, video, pan ve zoom tasarımcı düzenlemelerini destekler ve bu sayede canlı medya akışlarını da kolaylıkla ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ‘yayınla’ya tıklayarak platformu tüm dünyaya açabilirsiniz. Bu emaze.me altında sunulacak, ama eğer kendinizinkine bağlamak isterseniz bu da bir opsiyon dahilinde. Ve tabii ki bu platform about.me’de olduğu gibi ücretli bir uygulamadır. Yıllık olarak fatura edilip, ayda 12.50 $’a mal olduğunu da söylemeden geçmeyeyim.

Emaze’in CEO’su David Edri, hizmetin bu gizli servislerin dışında bir çevrimiçi varlığa ihtiyaç duyan Youtube ve Twitter fenomenleri için benzersiz bir fırsat olarak öngördüğünü söylüyor. İşte o sözler…

“Bir sosyal paylaşım ağında 30.000 takipçisi olan bir etki yaratıcısı, genellikle kendini diğer sosyal medya mecralarına yerleştirme fırsatları arar, büyük markalar ve şirketler ile kampanyalar başlatmaya imkan tanır. Bir emaze.me sitesi, etki yaratan kişinin tek bir profilin ötesinde benzersiz bir marka kimliği oluşturmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca, diğer sosyal medya platformlarını tanıtmalarına ve takipçilerini oralarda da büyütmelerine izin verecektir.”

Şu anda emaze belirli bir nişi memnun ediyor. Sosyal medyaya doğru daha belirgin bir eğilime sahip olmasına rağmen sürükleyip bırakma ortamı, Wix ve SquareSpace ile elde ettiklerinizden çok da uzak değil.

Emaze’i Sattıran Şey Ne?

Cevabı oldukça basit, siteyi kendi içeriğinizle yalnızca birkaç saniye içinde ön yükleme yapmanıza olanak sağlayan sihirbaz. Bu size yalnızca zaman kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi çevrimiçi varlığınız üzerinde çalışmaya başladığınızda kaçınılmaz olan ‘yazar blogu’nu da bırakır.

Eee hala kendinize bir profil edinmek için ne bekliyorsunuz?

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir