elidor

Elidor ve Watsons’un Kadınlar Günü İş Birliği

damattween

Elidor ve Watsons’un Kadınlar Günü iş birliği ilgi topladı. 8 Mart haftası boyunca Watsons mağazalarındaki raflarında ve internet sitesinde genç kadınların eğitim ve kariyer istatistiklerini paylaşıyor.

Watsons mağazalarında yer alan, indirim rakamlarından alışık olunan tasarımlara bu istatistiklerin eklendiği görseller, Elidor’un Toplum Gönüllüleri Vakfı ile yürüttüğü kampanyanın bir parçası. Marka, 8 Mart haftası boyunca Watsons’ta satılan tüm ürünlerin gelirlerini TOG Vakfı’na aktarıyor. Elidor bu proje ile cinsiyet eşitliği açısından olumsuz istatistikleri indirmenin yolunun eğitimden geçtiğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Elidor ve Watsons’un Kadınlar Günü İş Birliği Genç Kadınlara İlham Oldu

Elidor’un marka amacının genç kadınlara geleceklerine değer katan olasılıkların kapısını aralamak olduğunu belirten Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi & Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu,“Marka amacımız ve Türkiye’deki mevcut şartları değerlendirdiğimizde, eğitimin genç kadınların gelecekleri açısından önemli bir alan olduğunu görüyoruz. Bu çalışmamız maddi imkansızlıklar nedeniyle yüksek öğrenimine devam etmekte güçlük çeken genç kadınlara yönelik, Toplum Gönüllüleri Vakfı ile girdiğimiz iş birliğinin de ilk adımını oluşturuyor. Kadınların eğitim düzeyi arttıkça iş hayatına katılımlarının ve ekonomik güçlerinin arttığını biliyoruz. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genel Müdürü Murat Çitilgülü ise: “Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak gençleri kendi tespit ettikleri sosyal sorunları gönüllü olarak çözmeleri için destekliyoruz. Çünkü dünyanın gençlerin öncülüğünde değişebileceğine inanıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, ulusal ve yerel çapta uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir konu. Bu alanda gençlere ve kurumsal paydaşlarımızın çalışanlarına yönelik eğitimler veriyor, genç kadınlara yönelik burs programları uyguluyoruz. Elidor ile iş birliğimizin çalışmalarımıza büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Toplum Gönüllüsü genç kadınlara yönelik bu önemli desteği hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir