ebebek Facebook Başarı Hikâyeleri Arasına Girdi

ds-damat

Sosyal medyadaki varlıklarıyla daha geniş kitlelere ulaşmayı ve marka prestijini arttırmayı hedefleyen markaların öncelikli pazarlama stratejileri arasında Facebook’u etkin bir şekilde kullanmak geliyor. Çift yönlü iletişimin en çok tercih edilen yöntemlerinden biri olan Facebook, markaların hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan en etkili ve pratik sosyal mecralardan bir tanesi. Bu noktada, hangi hedef kitleye seslenmek istenildiğinin önemi olmaksızın, son dönemlerde Facebook kullanımının markalara katkıları ve bir markanın neden Facebook reklamlarına öncelik vermesi gerektiği orta ve büyük ölçekli işletmelerin sıklıkla konuştuğu konular arasında yer alıyor.

Türkiye’deki markaların sosyal medya kullanımları göz önünde bulundurulduğunda, son zamanlarda pek çoğunun Facebook reklamlarına ağırlık verdiği gözlemleniyor. Bu bağlamda, Facebook da bu reklamları en etkin ve doğru şekilde kullanan markaların başarı hikâyelerini yayınlıyor.

Anne ilgisi, uzman bilgisi sloganı ile anne-babalara hizmet veren ebebek, Facebook reklam stratejileri ile elde ettiği verimli sonuçlar neticesinde Facebook başarı hikâyeleri arasındaki yerini aldı.

Facebook Benzer Kitleler (Lookalike Audiences) modelini kullanarak App indirme maliyetini %37 düşürerek 3.2 kat daha fazla App (uygulama) indirme elde eden ebebek, Dinamik Ürün Reklamlarını kullanarak Carousel (döngüsel) reklam modeliyle doğru kişiye doğru ürünler gösterdi. Benzer Kitleler (Lookalike Audiences) sayesinde ise; hali hazırda ebebek uygulamasını indirmiş kişilere benzer kişilerin bulunmasını sağladı ve ebebek’in aktif kullanıcı sayısı da bu sayede artmış oldu.

Bunların yanı sıra, Lookalike Audiences modeliyle ise potansiyel müşterilere ulaşıldı ve bu durum satış performansına da büyük ölçüde katkı sağladı.

ebebek’in detaylı başarı hikâyesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/business/success/ebebek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir