duracell 1

Duracell’den çocuklara “Daha Fazlasını Yapma Gücü”

damattween

Duracell, 18 Şubat Dünya Pil Günü’nde “Daha Fazlasını Yapma Gücü” sloganıyla sürdürülebilirlik hareketine ve çocuklara yönelik kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Pilin içerisinde bulunan demir, çinko gibi değerli ve doğada kısıtlı bulunan metallerin tükenmemesi ve tekrar tekrar kullanılabilmesi için pillerin geri dönüştürülmesi gerekiyor. Bu yüzden Duracell, 18 Şubat Dünya Pil günü ile sürdürülebilirliği iyilik hareketine dönüştürerek Migros mağazalarındaki geri dönüşüm noktalarında toplanan pillerle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara bilim seti hediye ediyor. Duracell ayrıca TOÇEV iş birliği ile hazırlanan deprem bölgesindeki bilim odası projesini de hayata geçiriyor.

Bilim Setleri Okullara Ulaşmaya Başladı

Duracell, 18 Şubat Dünya Pil Günü’nde dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projesinin geldiği noktaya ilişkin bilgi verdi. Proje kapsamında Duracell, alışveriş zinciri Migros mağazalarında bulunan atık pil kutularına bırakılan piller için çocuklara ücretsiz bilim seti hediye ediyor.  

Projenin başlamasına özel olarak binden fazla çocuğa bilim seti ulaştıran Duracell, yıl boyu 4 ton atık pil daha toplayarak, toplam 4 bin çocuğa bilim seti ulaştırmayı hedefliyor. Proje çerçevesinde, tüketiciler, ömrü biten pilleri Migros mağazalarındaki atık pil kutularına atarak kampanyayı desteklemiş oluyorlar. 

Kerem Sinanoğlu: “Hedefimiz 4 Bin Çocuğa Bilim Seti Ulaştırmak”

Dünya Pil Günü’nde kampanya ile ilgili olarak bilgi sunan Duracell Türkiye CEO’su Kerem Sinanoğlu, “İnsanların kullandıkları pilleri geri dönüşme gönderme motivasyonunu arttırmak için yeni bir kampanya başlattık. Çocuklara “Daha Fazlasını Yapma Gücü” vermeyi amaçladığımız kampanyamıza destek olmak isteyen tüm tüketicilerin atık pillerini Migros’ta bulunan atık pil kutusuna atmaları yeterli olacak. Duracell olarak dezavantajlı bölgelerdeki çocuklarımıza bilim setlerini ulaştırmaya başladık.  Hedefimiz, yıl boyunca toplanacak atık 4 ton pil karşılığında toplam 4 bin çocuğa bilim setini ulaştırmak olacak. Bu kampanyada tüketicilerimizin sağlayacağı katkıya olan inancımız sonsuz” dedi.

Sürdürülebilirliğin Duracell’in odağındaki en önemli konulardan biri olduğunu da vurgulayan Kerem Sinanoğlu“Üç temel stratejimiz var. Eğit-azalt ve topla. Gerek karbon emisyonunu ölçümleyen ve raporlayan ilk pil firması olmamız sebebiyle, gerekse Avrupa’da bulunan bütün üretim tesislerimizin yeşil enerji ile çalışıyor olması sebebiyle hem atık çıkmasını sıfırlıyoruz hem de karbon salınımını düşürüyoruz. Tüm ürünlerimizi %90 karton ve %100 geri dönüştürülmüş paketlerle tüketicilere ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu. Best Business Awards ile de ödüllendirilen Duracell Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen Optimum teknolojisinin, pil atıklarını azaltmadaki rolüne de değinen Sinanoğlu, “Verimsiz teknoloji ile üretilen piller ile karşılaştırdığınızda 1 Duracell Optimum pil, 30 tane sıradan çinko karbon pilin verdiği enerjiyi verebiliyor. Bu da 1 tane Duracell Optimum pil kullandığınızda 1 atık pil ortaya çıkartırken, diğerlerinde 30 tane atık pil çıkartıyorsunuz. Duracell Optimum pil kullanarak çevre kirliliğini de minimuma indiriyoruz” dedi. 

TOÇEV ile İş Birliği Yaparak Bilim Odası Açılıyor

Bilim Seti kampanyasının yanı sıra Duracell’in deprem bölgesine yönelik başlattığı Bilim Odası çalışması hakkında da bilgi veren Sinanoğlu; “6 Şubatta yaşadığımız deprem felaketinin ardından bölgedeki çocuklarımız için kalıcı bir proje yapmak için TOÇEV ile birlikte yola çıktık. TOÇEV’in, Türkiye genelinde yürüttüğü “GÜNEBAKAN” projesi dahilinde İlköğretim Okullarında var olup da yetersiz olan veya hiç olmayan kütüphane, müzik odası, spor alanı, oyun bahçesi, çok amaçlı kullanım odası ve benzeri alanların onarımına, Duracell olarak “Bilim Odası” projesi ile katkı sunmak istedik. Proje deprem faciasında büyük yara alan Adıyaman Merkez Öğretmen İlkokulu ile başladı. Böyle bir proje ile deprem bölgesindeki çocuklarımıza bir bilim odası hediye ettiğimiz için çok gururluyuz.” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir