aksigorta iab europemixxawardsduyuru 1920x1080 basinbulteni 01

Dijital Risk Uyarısı Aksigorta’ya Ödül Getirdi

ds-damat

Aksigorta’nın, deepfake teknolojisini kullanarak dijital riskler konusunda hayata geçirdiği video projesi, dijital reklam endüstrisinin gelişimine yaptığı katkılarla tanınan ve Avrupa’nın en iyi dijital reklam kampanyalarının taçlandırıldığı MIXX Awards Europe kapsamında bronz ödüle layık görüldü.

Toplumsal sorumluluk bilinciyle, dijital güvenlik alanında risk bilinci üzerine çalışmalarını sürdüren Aksigorta, geçtiğimiz aylarda ‘deepfake’ teknolojisini kullanarak dijital risklerin ne kadar ‘olası’ olabileceğini gösteren bir video projesine imza atmıştı. Aksigorta, geniş yankı uyandıran bu video ile dijital reklam endüstrisinin gelişimine yaptığı katkılarla tanınan ve Avrupa’nın en iyi dijital reklam kampanyalarının ödüllendirildiği MIXX Awards Europe’da Virtual and Augmented Reality kategorisinde 3’üncülük ödülüne layık görüldü.

Dijitalleşmenin yaratabileceği olası risklere yönelik bu video ile Aksigorta, dijital risklerin toplumdaki genel kanının aksine aslında ne kadar ‘yaşanabilir’ olduğuna da dikkat çekmişti. Proje kapsamında Müzikotek yayımcılığında hayata geçirilen videoda farklı bir ses teknolojisi kullanıldı. Ses konusunda çalışılan Ukraynalı silikon vadisi şirketi Respeecher, ortaya koyduğu yapay zekâ destekli ses klonlama teknolojisi ile insan sesini başarılı bir şekilde kopyalayıp çoğalttı. Görüntü konusunda ise İsrailli CannyAI firması ile çalışıldı. Her iki partner de ses ve görüntü oluşturulması konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir