Dijital müzik dağıtımcısı TuneCore’dan müzisyenlere destek

ds-damat

Bağımsız sanatçı dünyasının önde gelen dijital müzik dağıtımcılarından TuneCore, müzisyenlere destek sağlayabilmek amacıyla geliştirdiği yeni fiyatlandırma politikasını açıkladı.

Müzik sektöründe on altıncı yılını geride bırakan TuneCore, sanatçıların maksimum kazanç elde etmelerini ve yeni hayran kitlelerine daha hızlı ulaşmalarını sağlamanın yanı sıra, artık sanatçı ve plak şirketlerine pazardaki en uygun fiyatlı sınırsız dağıtım planını da sunmaya başladı.

Küresel dijital müzik şirketi Believe’in bir bölümü olan TuneCore, pazardaki ilk yayın başına ödemeli ve sabit ücretli dağıtım modelini sunarak kuruluşundan bu yana kendi müziklerini yayınlayan sanatçılar için müzik dağıtım sürecine çok büyük bir yenilik ve erişimde demokratikleştirme hizmetini aktif etti. 

Günümüz üretim sistematiğini yakından takip eden TuneCore, sınırsız programın başlatılmasıyla, sanatçıların sabit yıllık bir ücretle sınırsız sayıda single ve albüm çıkarabilmesi sağlarken diğer taraftan sürekli müzik üretimini tüm sanatçılar için daha erişilebilir bir hale getirdi.

Yeni sınırsız program, sanatçılara daha fazla müzik yaratma ve kariyerlerini ilerletme ve büyümekte olan hayran kitlelerine daha fazla müzik sunabilmek için farklı yayın stratejilerini deneme özgürlüğünü sunuyor.

Fiyatlandırma konusunda hassas olanlar dahi TuneCore’un bağımsız dağıtım alanındaki uzmanlığından faydalanabilir ve Believe Dağıtım programına veya Plak Şirketi ve Sanatçı Hizmetleri bölümünün dünya çapında 400’den fazla TuneCore sanatçısına hizmet veren “Signed By” programına katılmaya hak kazanabilir. 

TuneCore’un yeni Sınırsız programı, tüm sanatçıların benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için farklı seçenekler sunan dört planı içeriyor

  • Yeni Sanatçı Planı – ÜCRETSİZ, şarkıların Facebook, Instagram, TikTok ve YouTube (Shorts, Content ID ve YouTube Resmi Sanatçı Kanalına erişim dahil) müzik kitaplıklarına sınırsız şekilde dağıtılmasını sağlayan ve  kilit sosyal medya platformlarına keşfedilmelerini ve viral hale gelmelerini kolaylaştıran ve elde edilen gelirin %80’ini sanatçılara ödeyen benzersiz bir çözüm.
  • Yükselen Sanatçı Planı – Yılda 14,99 $, pazardaki en ekonomik sınırsız dağıtım planlarından biri. Yeni Sanatçı planındaki her şeyin yanı sıra; Spotify, Apple Music, Amazon Music, Deezer ve Tidal dahil olmak üzere 150’den fazla müzik yayını ve mağazası ortağına sınırsız dağıtım sağlıyor ve gelirin %100’ü sanatçılara ödeniyor. Plan ayrıca, tüm yayın tarihlerinin önceden planlanabilmesi, Spotify ve Apple Music’te resmi doğrulama ve sanatçı destek taleplerine 72 saat içerisinde cevap verilmesi gibi özellikleri de içeriyor.
  • Rekora Koşan Sanatçı Planı – Yılda 29,99 $ – “Yeni Sanatçı” ve “Yükselen Sanatçı” planlarındaki her şeyin yanı sıra Automator uygulamasına erişimi (şarkılarınızın gelecekte açılacak olan tüm müzik yayını hizmetlerine ve dijital mağazalara otomatik olarak dahil edilmesi), indirilebilir raporları ve sanatçı destek taleplerine 48 saat içerisinde cevap verilmesi özelliğini içermektedir.
  • Profesyonel Plan – Yılda 49,99 $ – plak şirketleri, menajerler ve kariyerlerinde ileri bir aşamada bulunan ve daha sofistike yayın özelliklerinden faydalanabilecek sanatçılar için tasarlanmıştır. Diğer üç plandaki tüm özelliklerin yanı sıra, Premium satış raporlama, kendi UPC’nizin ve özel bir plak şirketi isminin kullanılması, belli ülke kısıtlamalarına erişim, özel ortaklıklar ve tanıtım fırsatları gibi özellikleri içerir. Bu plan ayrıca, ek sanatçı profillerinin eklenmesi (sanatçı başına yılda 14,99 $) ve sanatçı destek taleplerine en hızlı şekilde 24 saat içerisinde cevap verilmesini de içermektedir. 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir