E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Dev CEO’ların Güne Başlama Rutinleri

Dünyaca ünlü başarıyı yakalamış olan insanların günlük rutinlerinin nasıl olduğunu hiç düşündünüz mü? Bugün en çok akla gelen firmalar arasında olan Vodafone’un Ceosu Vittoria Colao bir gününü nasıl planlıyor? Ya da Apple Ceo’su Tim Cook sabah kaçta uyanıyor? Bununla ilgili olarak hazırladığımız yazıda gördük ki başarılı olmanın en temel kuralı güne erken başlamak. Ceo’ların pek çok ortak özellikleri bulunuyor ve başarının anahtarı da bu ortak özelliklerden geçiyor. İşte ünlü Ceo’ların günlük alışkanlıkları:

Apple CEO’su Tim Cook

Apple markasının ünlü ismi Tim Cook hayatını rutinler üzerine oturtmuş ve o şekilde yaşayan ünlü bir beyin. Kendisi güne sabah 05.00 ‘te başlıyor ve her sabah spor yapmayı ihmal etmiyor. Saat 06.30’ a kadar spor salonunda kalan Tim Cook daha sonra eve dönüp güzel bir kahvaltı yapmayı ihmal etmiyor. Her sabah en azından 20 dakikalık bir süreyi kendi kişisel gelişimi için ayırmayı ihmal etmeyen Cook tavsiye isteyenlere de her gün 20 dakikalık bir çalışma ile yeni bir dil öğrenmeyi tavsiye ediyor. Saat 08.30 ‘da ofise ulaşmış ve işinin başında olan Tim Cook günde mutlaka 8 saat çalıştığını belirtiyor.

Vodafone CEO’su Vittoria Colao

Ünlü GSM markası olan Vodafone Ceo’su Vittoria Colao da güne erken başlayan isimlerden. Her gün sabah 06. 00’da güne başlayan ünlü Ceo mutlaka 40 dakikalık spor yapmayı ihmal etmiyor. Sporun ardından işe başlayan ve sürekli maillerini kontrol ederek ofise yolculuk eden Colao, mesaisine de erken başlıyor ve 08.30’da ofiste oluyor. Her gün saat 22.45’e kadar çalışma rutini olduğunu söylerken akşam yemeklerini mutlaka ailesi ile yediğini de belirtiyor.

Virgin’in Kurucusu Richard Branson

Ünlü iş adamı Richard Brenson oldukça erkenci. Her sabah saat 05.30’da güne başlayan Branson her günün doğuşuna tanıklık etmeyi çok sevdiğini ve gün doğumlarını kaçırmak istemediğini belirtiyor. En yaratıcı fikirlerin sabah erken saatlerde geldiğini belirten Branson bu konuda da pek haksız sayılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir