Deniz Aktürk Erdem Eczacıbaşı Yapı Ürünleri’ne Transfer Oldu

damattween

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Pazarlama Başkan Yardımcılığı’na, Deniz Aktürk Erdem atandı. 2008 yılından bu yana PepsiCo’da Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Erdem, yeni görevine 11 Mayıs 2015 tarihinde başladı.

Deniz Aktürk Erdem, 1971 yılında doğdu. Lisans eğitimini 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. İş yaşamına üniversite yıllarında Tetra Pak’ın pazarlama ve finans biriminde başladı. Mezuniyet sonrası Ürün Müdürü olarak girdiği Unilever’de, 1996-1998 yılları arasında Satış Operasyonları ve Ticari Pazarlama Müdürü, 1998-1999 yılları arasında ise Orta ve Doğu Avrupa İnovasyon Merkezi’nde Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. Unilever Türkiye’de 1999-2008 yılları arasında ağırlıklı olarak dondurma birimi olmak üzere, ev bakım ve gıda kategorilerinde yerel ve bölgesel Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi.

Şirketin Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin marka ve kategori yönetim gruplarında yer alan Erdem; 2008 yılında Pepsi Bottling Group Türkiye’ye Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak geçti. Burada, PepsiCo İçecek Türkiye iş biriminin; hem PepsiCo Avrupa hem de yerel pazarın en hızlı büyüyen meşrubat birimlerinden biri olmasını sağladı. Ayrıca, Doğu Avrupa İçecek kategori grubuna ve bölgesel içecek stratejilerine de katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir