E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Değişime Kurum Kültüründen Başlamak

İnsan için itibar demek güvenilir olmak demek, bu güveni sağlamakta doğru temastan geçer. Şirketlerin itibar kazanması, marka değerini arttırması için şirket içinde iletişimin yüksek ve başarılı olması gerekir. Aslında bunun formülü çok basit, başarılı şirket başarılı çalışandan geçer. Sonuçta 2 sezon kötü oynayan ve kötü sonuçlar alan bir futbol takımı, takım olarak değer kaybeder.

Ortalama 3 yılda bir yeni bir kuşağın ortaya çıktığını gerçeği ile yüzleştiğimizde, şirketler çağa ayak uydurmak zorunda, günümüz çalışanları samimiyet istiyor ve birebir iletişimin rolü burada başlıyor. Şirketin itibar kazanması zamanla olacak bir şey ve önce iç müşteriler ile tutarlı ve gerçek olanı paylaşmak gerekiyor. Çünkü çalışanların beklediği en önemli faktör “mutluluk”.

Artık birçok şirket çalışan bağlılığını ve kurumsal itibarı geliştirmek için gönüllük projelerinden destek alıyor. Şirketin sosyal amacını bildirmesi, çalışanların çalıştıkları şirkete olan bağlılıklarını yüksek oranda arttırıyor. Çalışanlara bu fikir sorulduğunda , %80 gibi bir kısmı pazarda diğer firmalardan ayrışacaklarına inanmakta, %70’ lik bir kısmı da hisse değeri açısından kazanım sağlayacakları yönünde fikir beyan ediyor.  Unilever, coca-cola, Boyner Grup, Pepsico, Socar gibi şirketler günümüzde kurumsal iç iletişim yönünde çalışmaları ve uygulanabilir projeleriyle kurumsal iç iletişimin örneklerinin nasıl marka bilinirliğine dönüştüğünün, fayda gözeten performanslarının itibarlarını nasıl yükselttiğinin en önde gelen örnekleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir