Daniele Henkel’in Mültecilikten Milyonerliğe Uzanan Hikayesi

ds-damat

Daniele Henkel Cezayir’de mutlu bir hayat yaşarken ülkesinde çıkan iç savaş yüzünden çocuklar için Kanada’ya göç etmiş bir mülteciydi.

Daniele Henkel Faslı bir annenin ve Alman bir babanın kızıdır. Babasını hiç görmeyen Daniele 18 yaşına geldiğinde annesi tarafından abisinin arkadaşıyla evlendirilmek istedi.

Evlenmek İstemedim Ailemle Kalmak İstedim

Abisinin arkadaşı ile evlenmek istemeyen Daniele evlenmek istemediği için çok ağladığını, ailesiyle kalmak istediğini ancak iki hafta sonra evlendirildiğini kısa süre sonra da kocasını sevmeye başladığını söyledi. Kocası Ahmad’ın Mükemmel, zeki, cömert ve sevecen olduğunu söyledi.

Ülkesinde Çıkan İç Savaştan Kaçtı

1990 yılında ülkesinde iç savaş çıkınca çocukları için Cezayir’de kalamayacağını anlayan Daniele Kanada’ya göç etmeye karar verdi. Eşi Ahmet ve dört çocuğu ile birlikte Kanada’ya yerleşen Daniele bu ülkeye geldiklerinde çok büyük sıkıntılar yaşadığını da belirtti.

Kocası İş Bulamadı Kendi De Bir Çok Farklı İşte Çalıştı

Mülteci olarak Cezayirden Kanada’ya gelen Daniele Henkel ve ailesi bu ülkeye geldiklerinde çok zor yıllar yaşarlar yedi yıl boyunca bir çok farklı işte çalışan Daniele ve kendi alanında iş bulamayan eşi uzun yıllar geçim sıkıntısı yaşadılar.  Dört Çocuklu bir ailenin uzun geçim sıkıntısı yaşaması Daniele Henkel ve eşi Ahmad’ı ayrılığa sürükledi. Daniele ayrılık sonrası çocukları için daha güçlü bir kadın olarak ayakta durmaya ve ticarete atılmaya karar verdi.

Ticarete Atılma Hamlesi

1990 yılında Cezayir’den Kanada’ya mülteci olarak gelen Daniele ve ailesi uzun yıllar yaşadıkları büyük sıkıntılardan sonra 1997 yılında Daniel’in cesur girişimiyle farklı bir kapı açtı. Daniele doğu kültüründen bir obje olan keseyi batı kültüründe tanıtmaya karar verdi.

Güzellik Sektöründe Aranan İsim Oldu

Doğu kültüründe kullanılan kese batı kültüründe varolmayan, tanınmayan bir objeydi. Daniele  güzellik salonlarında bu ürünün kullanılabileceğini düşünerek tek tek her güzellik salonunun kapısını çalarak ürününtanıtmaya başladı. Kısa süre sonra çalışmalarından sonuç alan Daniele’nin artık yüzü gülmeye başlamıştı.

Daniele Henkel Şu Anda Milyon Dolarlık Bir Şirketin Sahibi

Mülteci olarak geldiği ülkede uzun yıllar çalışmalar yaparak güzellik sektöründe adından söz ettiren Daniele şu anda Kanada’da yaşadığı yerde en çok konuşulanlar arasında yer aldı ve bir kadının isterse neler başarabileceğini bütün dünyaya kanıtlamış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir