E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

“Come to Beşiktaş ” Rekor Kırıyor

Beşiktaş iki sezon üst üste şampiyon olduktan sonra renklerine yeni isimler bağlamak için uzun süredir çalışmaya devam ediyordu. Dijitalleşmenin etkisini gören ve bunu başarılı bir şekilde kullanmak için çalışan Beşiktaş son dönemlerde sesini #ComeToBeşiktaş etiketiyle duyurmayı başardı.

Bu etiketle taraftarlarına sesini duyuran Beşiktaş, kısa süre önce Instagram yorum rekorunu kırmıştı. Haberi detaylı bir şekilde okumak için Ali Naci Ülkü’nün yazısına göz atabilirsiniz.

Bu haberin etkileri Pepe transferiyle konuşulmaya devam ederken Valencia’dan Alvaro Negredo’yu da renklerine bağladı. Son şampiyon Beşiktaş, resmi Twitter hesabından bu önemli haberi taraftarlarına duyurdu. Transferi duyurma haberi 140 karakterlik bir tweet yerine bir hayli değişikti. Çok konuşulan bu tweet 2 saatlik kısa bir süre içerisinde 49 bine yakın RT alarak dünya çapında viral oldu.

Beşiktaş, son yılların verdiği güç ve taraftarın desteği ile sesini milyonlara duyurarak popülerlik seviyesini arttırırken transfer için istediği diğer futbolculara kendisini göstermeye çalışıyor. Bu yapılan çalışmalar sonucunda Beşiktaş ‘’ kulaktan kulağa pazarlama mı yapıyor?’’ düşüncesi birçok aklı karıştırmaya başlamıştı. Ancak Beşiktaş bunu ‘’FEDA’’ adı altında başlattığı taraftarı ile birlikte harekete geçtiği 2013 yılından beri yapıyor. Son iki sezondur şampiyon olması bu çalışmaların gündeme daha çok gelmesini ve trend topic olarak dünya çapınca en çok adından bahsedilen takım olmasını sağladı.

Videoyu izlemek isteyenler için;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir