Çocuklara Yönelik Pazarlama Tekniklerinde Minyonlar

ds-damat

Günümüzde çocuk nüfusun çok olduğu ülkelerde pazar payı olarak şirketlerin dikkatini çeken bu hedef kitleyi tüketiciliğe itmek için çeşitli pazarlamalar geliştirilmektedir. Satın almadaki güçleri göz önüne alınırsa çocuklara yönelik pazarlama teknikleri şirketlerin satışlarını yukarı itmekte ve her geçen gün önemini arttırmaktadır.

 

Çeşitli tüketim alanlarının ayrıca segmentasyon olarak değerlendirdiği bu pazarda özellikle gıda sektöründeki Mc Donald’s, Frito-Lay gibi devler de çocuklara özel hazırladığı menüler, kampanyalar ve hediyelerle çocukların ürün tüketimindeki etki alanını genişletmektedir.

 

Tüketim ağında en önemli paydalardan birini kapan ve pazarlamacıların bunu fark edip özel stratejiler geliştirdiği çocuklara yönelik pazarlamada çocuklara hitap edecek ürünler şirketin bu doğrultuda yaptığı yatırımlarını boşa çıkarmayacaktır.

 

Bu sene en çok göze çarpan başarılı kampanya Minyonlar filminin karakterlerinin ürünlerle bağdaştırılarak çocuklara yönelik kampanyalar oldu. Oyuncaklarından, t-shirtlerine birçok alanda bulunan minyonlar, Mc Donald’s, Cheetos, Kinder gibi markaların ataklıklarıyla yaptıkları kampanyalarla da karşımıza çıkmaktadır . Popüler kahramanların kullanımındaki başarı göz önüne alındığında Minyonlar’daki başarı bu sene kesinlikle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir