Coca-Cola Zero Sevenlere Kötü Haber: Piyasadan kaldırılıyor!

Geçtiğimiz günlerde Coca-Cola, Ağustos ayında ABD’de Coca-Cola Zero dağıtımını durduracağını açıkladı. Beni soran olursa pahalı rimelimden dolayı gözlerimdeki yaşları siliyormuş gibi yapıp, arabamın alabileceği kadar çok Coca-Cola Zero satın almak amacıyla 10 kilometre yarıçapımda bulunan her marketi ziyaret edeceğim.

Coca-Cola Zero bundan böyle “Coke Zero Sugar” olarak tüketiciye sunulacak. Coke Zero Sugar’ın tadının Coca-Cola’ya daha yakın olduğu iddia edildi ancak şirket “Zero’nun yeni bir versiyonu” şeklinde resmi bir açıklama yaptı.

Coca-Cola Zero Sugar’da hiç şeker bulunmayacak. Bunun yerine Zero’da olduğu gibi çeşitli tatlandırıcılardan yararlanılacak. Ancak  Coca-Cola ile tatları aynı olduğu için Zero’da hiç şeker bulunmadığına inanmayanlar var. Bu durum Zero’daki tatlandırıcılardan kaynaklanıyor aslında. Bununla ilgili Home Science kanalının çok güzel bir deneyi bulunuyor:

Görüldüğü gibi Coca-Cola içindeki şekerden dolayı kaynatıldığında zamanla karamel halini alıyor. Ancak Zero’da aynı durum söz konusu değil.

2016’da gazlı içecek satışları ülke çapında düştüğü halde diğer diyet gazlı içeceklerin %1.9 düşüşüne karşın %3.5 büyüyen eski dostum Zero, kıymetini bilemedik, kendine iyi bak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir