E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Coca Cola, sosyal medya iletişimini Plasenta ’ya emanet etti!

Coca-Cola, 90’ın üzerinde ülkenin yer aldığı Avrasya ve Afrika Grubu’nun sosyal medya iletişimini Türkiye‘den Plasenta Conversation Agency’ye emanet etti.

Coca-Cola Şirketi, Avrasya ve Afrika Grubu için Haziran ayında başlattığı sosyal medya ajansı değerlendirmesini sonuçlandırdı. Dünyanın pek çok ülkesinden saygın ajansların katıldığı değerlendirme sonucunda şirket, Avrasya ve Afrika Grubu için Plasenta Conversation Agency ile çalışmayı tercih etti.

Yapılan iş birliği sonucunda Avrasya ve Afrika Grubu Dijital Pazarlama Ekibi ile koordineli çalışacak olan Plasenta, Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA); Rusya, Ukrayna ve Belarus; Hindistan ve Güney Batı Asya; Orta, Doğu ve Batı Afrika (CEWA) ve Güney Afrika olmak üzere 6 iş birimindeki 90’ının üzerinde ülkenin sosyal medya iletişimine liderlik edecek.

Bu süreçte Plasenta, Avrasya ve Afrika Grubu’nun sosyal medya yönetim süreçleri ve verimliliğinden, ölçümlenen verilerin değer katan sonuçlara dönüşmesine kadar tüm süreçlerden sorumlu olacak.

Plasenta Conversation Agency Ajans Başkanı Cem Batu, konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi. “ Böylesi büyük bir proje ve 90’dan fazla ülkenin sorumluluğunu taşıyan dev bir operasyonda iş ortağı olarak seçilmekten son derece gururluyuz. Elde ettiğimiz bu sonuç yalnızca Plasenta’nın başarısını değil; bugün geldiğimiz nokta, Türkiye’deki tüm ajansların özellikle dijital sektörde küresel bir oyuncu olmak konusundaki iddiasını açıkça ortaya koyuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir