Cem Batu Plasenta’dan İstifa Etti.

damattween

Reklamcılık sektörü adına bir çok büyük işlere imza atmış ve sektörün saygı duyduğu, tanınan simalarından Cem Batu, dün itibari ile Plasenta‘dan istifa ettiğini duyurdu. 2011 Mart’ından beri kurucu ve yönetici ortağı olduğu Plasenta Conversation Agency’de Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör olarak görevine devam eden Cem Batu, son yaşanan Ülker 1 Nisan internet videosu filminden sonra bu üzücü kararı aldığını Plasenta Agency’nin resmi web sitesinde duyurdu.

Kamuoyu Açıklaması

Ülker – 1 Nisan Reklam Kampanyası” , tamamen dünya genelinde gerçekleştirilen 1 nisan şakalaşmalarını hatırlatmayı amaçlamıştır.

Söz konusu reklam kampanyasının fikri, stratejisi ve söylemleri şirketimiz tarafından hazırlanmamıştır; Ülker için çalışan başka bir ajans tarafından oluşturulmuştur. Şirketimizin sınırlı olarak içerisinde yer aldığı reklam kampanyasının uygulama süreçleri, reklam veren müşterimiz ile müşterimiz için çalışan diğer reklam ajansının talimatları ve ilgili aşamalarda verilen onaylar doğrultusunda ilerlemiştir.

Şirketimizin iyi niyetli olarak içerisinde yer almış olduğu çalışmaların, bir bütün olarak değerlendirilmemesi ve sadece belli kısımlarının farklı yorumlanarak kötü niyetli şekilde toplum gündemine taşınması, bizleri derinden üzmüştür.

Şirketimizin, Devletimizin menfaatlerine aykırı faaliyetlerde bulunması düşünülemez. Bizler, her zaman ülkemizin istikrarlı ve güçlü hedeflerine katkı sağlayan işler ortaya çıkarmaktayız.

Şirketimiz, birlik ve bütünlüğümüze aykırı hareket eden tüm kişi ve kuruluşların daima karşısındadır.

Saygılarımızla.

Plasenta Reklam Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

 

Plasenta’nın web sitesinde yapılan açıklama ise ; Cem Batu, Plasenta Conversation Agency Ajans Başkanı ve Yönetici Kreatif görevinden istifa etmiştir.

aciklama23

 

Cem Batu Kimdir ?

Cem Batu, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yaptı. Sırasıyla Luckyeye, Rafineri/Trafo ve Litespell’de Proje Yöneticisi, ardından Leo Burnett/Arc bünyesinde Dijital Pazarlama Müdürü ve Proximity Istanbul’da Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ardından Leo Burnett/Arc bünyesinde Dijital Pazarlama Müdürü ve Proximity Istanbul’da Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İnteraktif pazarlama, Deneyimsel pazarlama ve Sosyal Medya alanlarında konuşmacı ve eğitimci olarak farklı platformlarda yer aldı. Kristal Elma da dâhil olmak üzere çeşitli organizasyonlarda jürilik deneyimleri oldu. 2011 Mart’ından beri kurucu ve yönetici ortağı olduğu Plasenta Conversation Agency’de Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör olarak görevine devam ediyordu. 1 Nisan ülker reklamından sonra 8 Nisan tarihinde istifa ettiği ile ilgili Plasenta reklam ajansının sosyal medyasında açıklama yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir