Çağın Rekabeti: Starbucks VS Dunkin Donuts 

ds-damat

Günlük hayatımız hızlandıkça sabahları yaptığımız o keyifli uzun kahvaltılar da bu hıza ayak uydurmak zorunda kaldı. Demlenen çay uykumuzu açmaz, peynir ekmek ise bize enerji vermez oldu. Evet hepsinin yeri ayrı fakat eğer günlerden pazar ve yetişecek çok acil bir işimiz yoksa cümlesi geçiyor kafalarımızda.

Hayat akarken biz farkında olmadan hayatımıza giren iki marka yine biz farkında olmadan etkisi altına çoktan almıştı bizi. Sabah simit ayran iyi de kahve içmeden uyanamaz olmuşuz. Enerji için illa da şekerli şeyler yemem lazım insanına dönüştük. Aklınızdan geçen ismi söyleyelim biri çoğu zaman gösteriş olsun, kız tavlayalım, zengin duruyor diye tercih edilen ama bunun yanında aldığınız hizmetten çoğunlukla memnun olduğunuz Starbucks diğeri ise ABD polisinin vazgeçilmezi, içeriği aksiyonla yoğrulmuş Dunkin Donuts.

Peki Her Köşe Başında Starbucks varken Dunkin Donuts Nerede?

İkisi de ABD’den ithal bu iki markadan Starbucks’ı hemen bağrına basan bizler nedense simidin çikolatalısı, tatlı şişko çörekleri pek sevemedik. İlk olarak 1998 yılında İstanbul Bağdat caddesine açılan Dunkin Donuts 11 yılda 25 satış noktasına ulaştı ancak sonu hüsran. Şu anda sadece 4 şube ile Türkiye serüvenine devam etmeye çalışmakta.

Starbucks ise 2003 yılında yılında girdiği Türkiye piyasasında kahvecilik sektöründe ipi göğüslemiş gibi görünüyor. yani Dunkin Donut VS Starbucks Türkiye yarışının açık ara farkla galibi Starbucks.

Neden Sevdik Bu Yeşilli Kadını? 

Öncelikle evet, logosunu annelerimizin ören bayanına benzeten sadece siz değilsiniz. Yani logo bize sıcak, tanıdık, bizden gibi. Anne eli değmiş gibi. Kahveler güzel yada o parayı verdiğimiz için kötü de olsa sesimiz çıkmıyor.  Ortam sıcak, samimi, alın kitabınızı ister Instagram’a fotoğraf koyun ister hakkını vere vere okuyun kitabınızı, ikisi için de ortam mükemmel.  Bunlar bir araya gelince sanırım klasik simitten şaşmayıp yenilik için Starbucks kapısına gidilmesi de şaşırtıcı olmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir