E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Burhan Öçal’dan Hayat Kurtaracak Kaput Performansı

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ikinci el otomobil alım satım uygulaması ikinciyeni.com, kış günlerinde araç motorlarına sığınan sokak hayvanları için farkındalık kampanyası başlattı. Ünlü perküsyon sanatçısı müzisyen Burhan Öçal’ın kamera karşısına geçerek darbuka yerine kaputa vurduğu reklam filmi kısa sürede yüzlerce kişinin beğenisini kazandı.

Havas İstanbul imzalı reklam filminde Burhan Öçal, alışık olduğumuz darbuka yerine araba kaputu üzerinde ritim tutarak, kaputa sığınan sokak hayvanlarına dikkat çekiyor.

Yaklaşık bir dakika süren film, gündelik hayatta sıkça karşılaşılan ve birçok sokak hayvanının yaşamını yitirmesine sebep olan önemli bir konuyu sanat aracılığı ile ortaya koyuyor.

Filmde, Burhan Öçal’ın kaputa vurmasıyla soğuktan araç lastiğine sığınan kedinin dışarıya çıkıp koşması ise “aracı çalıştırmadan önce kaputa vurmanın hayat kurtardığı” mesajını veriyor.

Mars Group ve çeşitli dijital platformların bu farkındalığın yayılmasına vereceği destek ile yaratıcı kampanya daha çok kişiye ulaşacağa benziyor.

Bu iyiliğin bir parçası olmak isteyenlerin ise aracı çalıştırmadan önce kaputa vurmalarının yeterli olacağı ikinciyeni.com’un dijital kanalları üzerinden duyuruluyor.

Kampanyanın reklam filmini izlemek isteyenler için linki bırakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir