Borajet uçuşları durdurdu. Peki Fenerbahçe sponsorluğu ne durumda?

damattween

Özel havayolu şirketlerinden Borajet, 24 Nisan 2017 itibari ile uçuşlarına ara verdiğini açıklamıştı. Bu durum, Borajet’in mali durumunun kötü olduğunu ve 400 kişiye yakın çalışanının işten çıkarılacağı konusunu ortaya çıkardı. Fenerbahçe’nin Avrupa maçlarında forma göğüs sponsoru ve ayrıca tüm branşlar için “Resmi Havayolu Taşıyıcısı” olan Borajet’in sponsorluğu dondurmadığı açıklandı.

 

Borajet’ten yapılan uçuş durdurma açıklaması;

“Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı’na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. Borajet Havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir”

 

Şirket daha önceden sattığı biletler için yolcularını Türk Hava Yolları’na yönlendirildi.

 

Sponsorluk devam edecek

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden sponsorluk hakkında açıklama geldi. Sarı-lacivertli kulüp, 2019-2020 sezonu dahil Avrupa maçlarında forma sponsoru olan firmayla anlaşmasının devam ettiğini ve herhangi bir aksaklığın söz konusu olmadığını KAP’a açıkladı.

 

“Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bugün tarihli email ile gelen talep üzerine yapılan açıklamadır.

21.04.2017 tarihinde UEFA internet sitesinde yayınlanan açıklamada, halen devam etmekte olan, aralarında Kulübümüzün de bulunduğu 14 Kulübün Yapılandırma Anlaşması (“Settlement Agreement”) ile ilgili güncelleme yapılmıştır.

 

Söz konusu açıklamada Finansal Kontrol Kurulu, İnceleme Dairesi Kulübümüzün 2016/17 sezonu için belirlenen hedeflere uyduğunu teyit etmiştir. Ayrıca, Anlaşma Uygulamasının, orijinalde öngörüldüğü gibi 2019/20 sezonu dahil olmak üzere devam edeceği belirtilmiştir.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir