23-27 Mayıs Tarihinde Düzenlenecek Pazarlama Türkiye Zirvesi "Metaverse" Etkinliğine Ücretsiz Katılmak İçin Tıklayın
Bill Gates Hakkında 10 Şaşırtıcı Bilgi

Bill Gates Hakkında 10 Şaşırtıcı Bilgi

Bill Gates, Microsoft’un kurucusu olarak dünyanın en zengin insanlarına adını yazdıran ve zirvede kalmayı başaran kişilerdendir. Milyarder iş adamı aslında orta sınıf bir aileden geliyor ve Microsoft öncesinde başka programlar yazarak ve öncesinde başka bir şirket kurarak Microsoft’u adım adım başarıya götüren adımlar attı, ardından ise Microsoft’u kurdu.

Bill-Gates.jpg

Peki Bill Gates hakkında bilinmeyenler neler?

1- Porsche koleksiyoneri

Hem milyarder hem başarılı bir kişi olan Bill Gates denince koleksiyonerlik de düşüneceğiniz şeylerden biri. Ancak bu koleksiyonerlik zenginlik ile doğru orantılı. Otomobillere hayranlığı ile bilinen Gates’in Porsche koleksiyonu az bilinen özelliklerinden.

2- Gates Vakfı

Birçok kuruluşa bağışta bulunan Bill Gates’in bunun gibi faaliyetler için kurduğu bir de vakıf bulunuyor. Bill & Melinda Gates Vakfı olarak bilinen vakıf bugüne kadar oldukça yüksek bir rakam olan 28 milyar dolar bağış yapmış durumda.

3- Leonardo Da Vinci hayranlığı

Bill Gates’in az bilinen yönlerinden biri de Leonardo Da Vinci’ye olan hayranlığıdır. Bunun için bir servet ödemiştir ve bir açık arttırmada bazı çalışmalarına 30.1 milyon dolar ödemiştir.

Bill-Gates-hakkinda-bilinmeyenler.jpg

4- Microsoft’un en büyük hissedarı değil

Bill Gates, 2014 yılından beri Microsoft’un en büyük hisse sahibi olma özelliğini kaybetmiş durumda.

5- Bill Gates ve Steve Jobs arasındaki rekabet

İkilinin aralarındaki gerginlik herkes tarafından biliniyor ancak bu rekabetin nereden ortaya çıktığını kimse bilmiyor olabilir. Bekletilme yüzünden ilk gerilimli anların yaşanmasına sebep olan Steve Jobs, bir otel lobisinde 1 saat boyunca Bill Gates’i bekleterek gergin dakikaların yaşanmasına sebep olmuş.

6- Apple ürünlerine olan yasaklamalar

Bill Gates’in tanıdıkları tarafından bilinen bir özelliği de Apple ürünlerini çevresine yasaklamasıdır. Apple ürünlerine ve kurucusuna olan gerginlik sebebiyle ürünleri boykot ediyor.

bill-gates-dunyanin-en-zengini.jpg

7- Saniyede kazandığı para

Hesaplamalar yapıldığında Gates, saniyede 250, yılda ise 7 milyar dolar kazanmaktadır.

8- Bill Gates’in de pişmanlıkları var

Herkes gibi Gates’in de hayatta yaptığı ya da yapmadığı şeyler uğruna pişmanlıkları bulunuyor. Yabancı dil öğrenmemesi Gates tarafından en büyük pişmanlığı olarak değerlendiriliyor.

9- Bill Gates’in yardımları

Oldukça yardımsever olan iş adamı şimdiye kadar yaklaşık 6 milyar insanın hayatını sağlık hizmetleri ile kurtarmış durumda.

10- Gates’in yapması gerekenler listesi

Gates’e sorulan sorular üzerine gelen bir soru da ölmeden önce yapması gerekenlerdi. Bu soruya Gates sadece ‘ölmemek’ yanıtını vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir