axe

Axe, Yeni Duş Jellerini “Eski Alışkanlıkları Yıkıyoruz” Reklam Filmi İle Tanıtıyor.

Türkiye’de ilk kez lanse edilen AXE Premium Collection Duş Jellerinin reklam filmi serisi, erkeklerin duş alışkanlıklarını esprili bir şekilde ele alıyor ve Axe Duş Jeli ile premium kokular ile premium deneyim sağlayan yeni bir duş rutini sunuyor. 

Türkiye’nin bir numaralı erkek deodorant markası Axe*, duş jeli pazarına da giriş yapıyor. Dünyaca ünlü parfüm uzmanları tarafından erkeklere özel geliştirilmiş premium kokulara sahip yeni Axe Premium Collection Duş Jeli’ni üç filmden oluşan reklam serisiyle duyurdu. 

Reklam serisi, erkeklerin duşta vücutlarını yıkamak için kadın odaklı duş jeli pazarında kendilerine uygun limitli ürün bulabilmelerine değinirken, sevgililerinin ve ev arkadaşlarının duş jelleriyle ya da şampuanla vücutlarını yıkamaları iç görüsünü ve erkeklerin duş alışkanlığını esprili bir şekilde ele alıyor. Üç filmde de farklı bir okazyonu ele alan reklam serisinde, Axe duş jelinin erkeklerin hayatına nasıl girdiğini ve karşı konulmaz kokuları ile duş alışkanlıklarını değiştirdiği görülüyor.  

Filmlerde sosyal medyada gençlerin sıklıkla kullandığı “out/in” akımına da göz kırpılıyor. Eski duş alışkanlıkları “out”, Axe Duş Jelleri sayesinde yeni premium bir duş deneyimi ise “in” olarak adlandırılıyor. Reklam filminde “eski geleneklere” değil “eski alışkanlıklara” out mesajını vermek için de Türk banyolarının vazgeçilmezi örme liflerinin üzerinde, “Axe Duş Jeli in” sloganıyla birlikte Gen-Z’nin sıklıkla kullandığı emojilerin işlendiği görülüyor. “Eski alışkanlıkları yıkıyoruz” sloganıyla, kelimelerin gücünü de kullanan kampanya, hem yeni Premium Collection Axe Duş Jellerinin çekici kokularıyla duş keyfine dikkat çekiyor hem de erkekleri kendilerine özel geliştirilmiş duş jelleri ile tanıştırıyor.

Kreatif ajansı MullenLowe İstanbul olan film serisinin prodüksiyonunu Spark üstleniyor. Filmin yönetmen koltuğundaysa Mehmet Can Damatoğlu oturuyor.

*Kasım 2022 – Ekim 2023 Nielsen perakende endeksine göre raporlanan hacimsel satış verileri baz alınmıştır.

Reklam Filmi:

Künye: 

Reklamveren: Unilever AXE

Reklamveren Yetkilisi: Eser Lapanta, Helin Tural, Seda Uslu

Reklam Ajansı: MullenLowe Istanbul

Yönetici Kreatif Direktör: O. Nadir Aydın

Yaratıcı Grup Lideri: Rahman Yıldız

Yaratıcı Ekip: Oğulcan Arslan, Zeynep Şengül

Müşteri İlişkileri: Ceyda Coşkun Ayanoğlu, Tais Berberyan, Sena Gürtuğ Akgün

Ajans Prodüktörü: Tuğrul Karadeniz, Hülya Toptaş, Yunus Utku Arda

Stratejik Planlama Direktörü: Alper Çetik

Yapım Şirketi: SPARK Film

Yönetmen: Mehmet Can Damatoğlu

Görüntü Yönetmeni: Arınç Arısoy

Prodüktör: Emre Atakan, Beyza Baykal

Post Şirketi: Tonic Effects

Müzik: Integer

İletişim Ajansı: Golin İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir