E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 28 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın

Apple,yeni oyuncağı ipad mini’yi piyasaya çıkarıyor!

Apple’ın o gün yapılacak basın toplantısı için gönderdiği davetiyelerde konu belirtilmiyor, sadece “gösterilecek ufak bir şeyler olduğu” söyleniyor. Yeni modelin 7-8 inç (18-20 cm.) boyutunda olması bekleniyor.

Amazon’un “Kindle Fire” ürünü ile Asus ve Google’ın ortak ürünü “Nexus 7” şu anda, tek ele sığacak kadar küçük tablet bilgisayar talebini karşılıyor.Genel tablet piyasasında ise Apple liderliğini koruyor.

iHS iSuppli verilerine göre, Nisan-Haziran çeyreğinde Apple, tüm tablet satışlarının yüzde 70’e yakınını gerçekleştirdi.

 

JOBS KARŞI ÇIKMIŞTI
Apple, basın toplantısını San Jose’deki California Theaatre’da yapacak. Şirketin eski patronu Steve Jobs, daha küçük bir iPad üretimine karşı çıkmıştı.

Jobs, Ekim 2010’da yaptığı açıklamada, “kullanıcıların tıklayabilecekleri kadar küçük dokunmatik ekranların bir sınırı olduğunu” vurgulamıştı.

Seeking Alpha sitesinin haberine göre, Jobs şu ifadeleri kullanmıştı: “10 inçlik ekran boyutunun iyi tablek uygulamaları yapmak için en küçük boyut olduğunu düşünüyoruz. 7 inçlik tabletler çocuk işidir; akıllı telefonlarla rekabet etmek için çok büyük, iPad ile rekabet için çok küçük olurlar.”

Apple’ın iTunes ayağının başındaki Eddy Cue ise Jobs’un daha sonra görüşünün değiştiğini savunmuştu.

Cue, 24 Ocak 2011’deki açıklamasında, “7 inçlik tablek piyasası oluşacağını” söylemiş ve bu görüşünü paylaştığı Jobs’un da buna sıcak yaklaştığını belirtmişti.

YENİ APPLE MİNİ’DE 3G OLMAYACAK!

Bir İngiliz gazetesinin yayınladığı habere göre, iPad Mini’ler sadece Wi-Fi desteğine sahip olacak. Bir diğer deyişle, 3G ya da 4G bağlantı noktasına sahip opsiyonel bir model söz konusu olmayacak. Bundan önce çıkardığı tüm ürünlerde 3G desteğini kullanan Apple’ın gerçekten böyle bir ürün üretip üretmeyeceği şimdilik merak konusu. Cihaz hakkında yayınlanan son görsellere bakıldığındaysa “Lightning dock” bağlantısına sahip olması kuvvetle muhtemel gözüküyor.

Amazon’un başındaki Jefe Bezos, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Kindle” tabletlerini maliyet fiyatına sattıklarını ve beklentilerinin bu ürünü alan müşterilerinin, diğer ürülerine yönelmesi olduğunu söyledi.

Google’ın “Nexus 7”, Samsung’un “Galaxy Tab2 7”, Blackberry’nin “Playbook” ve Amazon’un “Kindle Fire HD” ürünleri İngiltere’de 200 sterlinden ucuza satılıyor.

Apple’ın en ucuz tablet bilgisayar ürünü iPad 2’nin fiyatı ise 329 sterlin.

Microsoft’un “Surface” ürününün 26 Ekim’de satışa sunulmasıyla rekabetin iyice kızışması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir