App Store Arama Reklamları Yayında!

ds-damat

App Store arama reklamları sayesinde Apple kullanıcıları uygulamaların ne işe yaradığını çok daha rahat ve kolay bir şekilde üstelik ilk bakışta anlayabilecekler. 

Google Play Store’da bir yılı aşkın süredir olan arama reklamları artık App Store’da da olacak. Apple, App Store arama reklamları ile ilgili çalışmalarına haziran ayında başlamış ve Amerika’daki IPAD& Iphone uygulama geliştirici ve yayınlayıcılarının kullanımına sunmuştu. Başarılı sonuçlar elde eden Apple, App Store  arama reklamlarını 5 Ekim tarihinde tüm ülkelerin kullanması için yayına aldı. Apple’ ın uygulama geliştirici ve yayınlayıcılarına ilk kampanya için sunduğu kredi ise $100.

App Store arama reklamlarının arka planı mavi şekilde gözükecek ve bu şekilde diğerlerinden farklı olarak o uygulamaya reklam verildiği anlaşılacak. Apple kullanılacak reklam görsellerini uygulama içinden kopyalamak ve rastgele seçmek yerine bunları uygulama geliştiricisi ya da yayınlayıcısından talep edecek. Böylece kullanıcının uygulamayı keşfetmesi daha da keyifli hale gelecek.

apple-arama

App Store arama reklamları fiyatlandırma kısmı ise şu şekilde işleyecek:

  • Uygulama yazılımcıları için yayınlayacakları kampanya için maksimum bir bütçe belirleyecek.
  • App Store arama reklamları bilinen “ikinci fiyat açık artırması” yöntemini kullanarak diğer uygulamalardan aldığı fiyatları karşılaştıracak ve yayınlanacak olan teklif fiyatını belirleyecek.

Apple belirlenen teklif fiyatına ilgili olarak hangi reklamların gösterileceğine karar verecek.

apple-store

App Store arama reklamları özellikleri:

  • Uygulama geliştiricilerinin ya da yayınlacılarının Iphone ve IPAD için ayrı ayrı reklam vermesi gerekiyor.
  • Uygulama geliştiricilerinin ya da yayınlacılarının  anahtar kelime önerme aracı ile hızlandırıcı kelimeler ve negatif etki yaratabilecek kelimeleri belirleyebilecek.
  • Hedef kitleyi seçebilecek ve hedef kitleye uygun reklamlar önerebilecek.
  • Analiz özelliğinden yararlanarak arama reklamlarının etkilerini de ölçümleyebilecek.

Bakalım Google, Apple’ın bu yeni gelişmesi karşısında nasıl bir arama reklamlarına güncelleme getirecek. Merakla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir