E-Ticaret Zirvesi ve Ödülleri 4 Kasım Tarihinde Çırağan Sarayında Hibrit Olarak Düzenlenecek Katılmak İçin Tıklayın
App Samurai

App Samurai COVID19 ile Mücadele de 250 Bin Dolarlık Destek

Türkiye’nin başarılı global girişimleri arasında yer alan App Samurai COVID19 ile mücadele kapsamında, toplumun mental veya fiziksel sağlığına fayda sağlayan startuplara destek olmak için 250 bin dolarlık yardım paketini duyurdu. Açıklanan destek programının COVID19 döneminde startup ve girişimcilere ilerleyen dönem yollarına devam edebilmeleri için kullanılacağı duyuruldu.

Toplamda 250 bin dolarlık bir bütçe içerisinde şartlara uyan ve girişiminin büyümesini devam ettirmek isteyen startup’lara 10 bin dolara kadar App Samurai reklam bütçesi tanımlanacak. Aynı zamanda App Samurai ekibinden bir uzman seçilen girişimlere yardımcı olarak, bütçeden maksimum fayda almasını sağlayacak.

Worldometers üzerinde koronavirüsten en fazla 20 ülke içerisinde yer alan, aylık 10 ile 100 bin arasında aktif kullanıcısı olan ve App&Play Store üzerinde 4.5 ve üzeri ortalaması olan girişimler bu destek programına başvuru yapabiliyor.

Mental, fiziksel ve psikolojik olarak kullanıcılarını destekleyen, Sağlık&Fitness, Eğitim, Streaming, Sosyal Ağ ve Haber kategorisinde yer alan uygulamalar katılım için gerekli şartları sağlıyorsa bu programa katılabiliyorlar. Katılabilecek olan uygulamaların aynı zamanda en fazla  100 bin dolar yatırım alma şartı da bulunuyor.

10 Temmuz 2020’ye kadar başvuruların açık olduğu destek programına uygun bulunan girişimler 11-26 Temmuz’da alanında uzman olan global isimler tarafından seçilecek. Programa seçilen girişimler 27 Temmuz’da e-posta yolu ile bilgilendirilecek ve App Samurai’nin iletişim kanalları üzerinden de paylaşılacak.

Jüri üyeleri Business of Apps direktörü James Cooper, Steel Media CEO’su Chris James, 212’de Venture Capitalist&Managing Director Ali Karabey, Tenjin.io Operasyon ve Partnerlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Henry Oh ve App Samurai CEO’su Emre Fadıllıoğlu’ndan oluşuyor.

Destek programına kabul edilen girişimlerin herhangi bir ön ödeme yapması veya daha önce App Samurai platformunu kullanması gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Programa seçilen tüm girişimler App Samurai üzerinde 2 bin dolar ile 10 bin dolar arasında reklam bakiyesine sahip olacak. Tüm dünyanın ekonomik olarak sarsıldığı ve zor günler geçirdiği bu dönemde, bu tür programların startup’lar için çok değerli olduğunu söylemekte fayda var.

Birden fazla uygulaması olan girişimlerin her uygulama için ayrı başvuru yapabileceğini de ekleyelim.

Başvuru için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir