Okuduğunuz Yazı
AloTech 2019 Yılının Verilerini Açıkladı

AloTech 2019 Yılının Verilerini Açıkladı

  • Çağrı merkezi altyapı sağlayıcısı AloTech Geçtiğimiz yılın Şubat ayında Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan yatırım alarak yurtdışı pazarına adım atmıştı. Şirket, yakın zamanda 2019 yılının verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Çağrı merkezleri için ses, chat, chatbot, WhatsApp vb. tüm iletişim kanallarını bulut üzerinden tek bir altyapıda buluşturan AloTech , 2019’da 500’den fazla müşteri ve 20.000 kullanıcıya ulaştı. Şirket altyapısını kullanan çağrı merkezleri sayesinde 5 kıtadan 36 ülkede ve 11 farklı dil ile ‘Alo’ dedi.

Alotech ’e göre nüfusuna oranla çağrı merkezlerini en çok arayan şehir: Kırklareli

2019’da en yüksek çağrıyı alan iller, nüfus yoğunluğuna paralel olarak İstanbul, Ankara ve İzmir olmasına rağmen, nüfusa oranla en çok çağrı alan şehir Kırklareli oldu. Kırklareli’yi ise Bolu ve Artvin takip etti. Nüfusuna oranla en az çağrı alan şehirler ise sırasıyla Çanakkale, Tokat ve Hakkâri oldu.

Müşteriler çağrı merkezlerini en çok 10.00–11.00 saat aralığında ararken, 02.00- 04.00 arasında çağrı merkezlerini arayan gece kuşlarının sayısı %24 artarak 870.456 kişiye ulaştı. Müşteriler WhatsApp, telefon, chat ve chatbot kanallarını kullanarak çağrı merkezlerine ulaştı. Çağrı merkezlerine en çok çağrı pazartesi günü gelirken, Black Friday etkisiyle en çok çağrı alınan ay ise aralık oldu.

Yorum Yok

Leave a Reply

Your email address will not be published.© 2020 Pazarlama Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.

Hosting Sponsoru: Turhost