11. Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne Başvurular Başladı

ds-damat

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) düzenlediği ve bu yıl 11. kez verilecek olan Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurular 16 Ocak’ta başladı. Geçtiğimiz yıl Alışveriş Merkezi Etkinlikleri ve Doğrudan Sorumluluk Projeleri adları altında 2 yeni kategoriyle daha da zenginleşen ödüller için son başvuru tarihi 11 Şubat 2019. Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurular ise www.dpodulleri.org  adresinden yapılabiliyor.

Doğrudan pazarlama sektörüne değer katmak adına çalışmalar yapan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından düzenlenen ve artık gelenekselleşen Doğrudan Pazarlama Ödülleri bu yıl 11. kez sahiplerine kavuşacak. 16 Ocak’ta başlayıp 11 Şubat’ta sona eren Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin bu yılki konsepti “ÖDÜLLÜK HAREKET” olarak belirlendi. 

Değerlendirme aşamasında ana jürinin yanı sıra bir de “Genç Jüri”nin yer aldığı Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurular www.dpodulleri.org adresinden yapılabiliyor. Yarışmaya, Türkiye ve KKTC’den, doğrudan pazarlama alanında proje üretmiş ve uygulamış tüm ajanslar katılabiliyor.

Amacı ticari etkinliği yüksek olan, ölçülebilir, sonuç getiren doğrudan pazarlama projelerini seçerek ödüllendirmek olan Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin bu sene ufak bir değişikliği var.

Markaların belirlenen iletişim hedefine ulaşmak için hazırladığı, öncesinde V1 ile V2 olmak üzere ayrı ayrı değerlendirilen e-posta ve basılı doğrudan postalama çalışmaları tek bir kategoride birleşiyor.  Elle tutulan ya da gözle görülen postalama yöntemiyle gönderilmiş tüm işler V1 Doğrudan Postalama Çalışmaları (E-Posta ve Basılı) kategorisi altında jüri tarafından birlikte değerlendiriliyor. Katılımcılara ise rakiplerinden sıyrılıp zirveye ulaşmak kalıyor.

 “Genç Jüri” bu yıl da iş başında!

30 yaşın altında ve dernek üyesi ajans çalışanlarından oluşan bir “Genç Jüri” de bu sene yine yarışma ana jürisinin yanında yerini alacak. Genç Jürinin oyları, elenme sürecinde bir yüzdeye sahip olacak. Böylece ödüllerde iletişim sektörünün genç yetenekleri de söz sahibi olmuş olacak. Ayrıca Genç Jüri’nin seçtiği işler birinci, ikinci ve üçüncülük “Genç Jüri Ödülü”nün sahibi olacak. Bu ödül ayrı bir kategori olarak değerlendirilmeyecek.

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir