Sosyal Medya

Sosyal Medya Nedir ?

Sosyal Medya;  yeni nesil web teknolojilerinin  getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği  dijital platformdur.

Bir çok insanın mobil olduğu dijital çağ da  paylaşım ve iletişim sınırı olmadan özgür ve özgün tartışma zemini yaratan Sosyal Mecra, kişi ve birey iletişiminin yanında marka ve kurum konumlandırması açısında da son derece önemlidir. Sağladığı etkileşim açısından Sosyal Medya , eğitim ve bilgi sağlama anlamında da kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Transmedia dediğimiz dönüşüm,  “Çağımız teknolojisi ile hayatımıza giren digital mecranın, diğer mecraların yerini alması tahmin edilenden daha hızlı olacağa benziyor. Bu dönüşüme ayak uydurabilen kurum/markalar yakaladıkları ivme ile önümüzdeki 10 senenin yatırımını sağlamış olacaklar. Ta ki bu dönüşüm yeni bir platforma kayana kadar.

Sosyal Medya içeriklerden oluşur, her bilgi bir içerik, her içerik bir  kaynaktır…

Sosyal Medya geleneksel mecralardan farklı olarak yaşayan bir platformdur. Gazete, Tv ve diğer basılı mecralardan en büyük farkı eş zamanlı bilgi paylaşımıdır.

Bilgi paylaşımı hiçbir maliyet gerektirmeden gerçekleşir ve anında çok geniş kitlelere ulaşır.

Kaynak : sosyalmedya-tr.com

İlgili Yazılar:

Pazarlama Türkiye Kurucusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir